rynek nieruchomości
Photo by Pixabay from Pexels.com
Budowa i remont

Bony mieszkaniowe wstrzymają popyt na nieruchomości?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ostatnio w naszym kraju jest bardzo głośno w sprawie Nowego Ładu, który zamierza wprowadzić Rząd i który ma pomóc naszej gospodarce podnieść się z kryzysu spowodowanego między innymi pandemią. Jednym z pomysłów jest wprowadzenie bonów mieszkaniowych i gwarancji wkładu własnego. Co to oznacza dla rynku nieruchomości i jak na niego wpłynie?

Bony mieszkaniowe a popyt?

Zapowiadane wsparcie dla osób chcących kupić mieszkanie może sprawić, że część osób wstrzyma się z decyzją o zakupie swojego wymarzonego „m” do czasu uchwalenia zmian, a więc do mniej więcej 2023 roku. Może to niestety doprowadzić do drastycznych podwyżek cen mieszkań, które w ostatnim czasie szybują zawrotnie w górę. Kupujący będą również w trakcie brania kredytu zwolnieni z wkładu własnego, co zwłaszcza młodym ludziom umożliwi kupno mieszkań. Niestety brak szczegółowych wiadomości sprawia, że deweloperom trudno przygotować się do nowej rzeczywistości i wymogów, które będą obowiązywać. Może to skutkować zmniejszoną podażą nieruchomości na rynku przez około pierwsze dwa lata nowych zasad.

Pozwolenie na budowę — złóż wniosek przez Internet od 1 lipca 2021 r.
Poprzedni artykuł
Jaki front mebli kuchennych wybrać?
Następny artykuł
Marta Kozłowska
Dziennikarka po poznańskiej polonistyce. Swój pokój zamieniła w bibliotekę połączoną z prywatną, kwiatową dżunglą. Wszyscy zawsze powtarzali jej, że potrafi zrobić coś z niczego, a pod jej łóżkiem zawsze znajdzie się młotek lub śrubokręt. Żadne DIY nie jest jej straszne.
Może Cię zainteresować

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *