rynek nieruchomości
Photo by Pixabay from Pexels.com
Budowa i remont

Bony mieszkaniowe wstrzymają popyt na nieruchomości?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ostatnio w naszym kraju jest bardzo głośno w sprawie Nowego Ładu, który zamierza wprowadzić Rząd i który ma pomóc naszej gospodarce podnieść się z kryzysu spowodowanego między innymi pandemią. Jednym z pomysłów jest wprowadzenie bonów mieszkaniowych i gwarancji wkładu własnego. Co to oznacza dla rynku nieruchomości i jak na niego wpłynie?

Bony mieszkaniowe a popyt?

Zapowiadane wsparcie dla osób chcących kupić mieszkanie może sprawić, że część osób wstrzyma się z decyzją o zakupie swojego wymarzonego „m” do czasu uchwalenia zmian, a więc do mniej więcej 2023 roku. Może to niestety doprowadzić do drastycznych podwyżek cen mieszkań, które w ostatnim czasie szybują zawrotnie w górę. Kupujący będą również w trakcie brania kredytu zwolnieni z wkładu własnego, co zwłaszcza młodym ludziom umożliwi kupno mieszkań. Niestety brak szczegółowych wiadomości sprawia, że deweloperom trudno przygotować się do nowej rzeczywistości i wymogów, które będą obowiązywać. Może to skutkować zmniejszoną podażą nieruchomości na rynku przez około pierwsze dwa lata nowych zasad.

Pozwolenie na budowę — złóż wniosek przez Internet od 1 lipca 2021 r.
Poprzedni artykuł
Jaki front mebli kuchennych wybrać?
Następny artykuł
Marta Kozłowska
Dziennikarka po poznańskiej polonistyce. Swój pokój zamieniła w bibliotekę połączoną z prywatną, kwiatową dżunglą. Wszyscy zawsze powtarzali jej, że potrafi zrobić coś z niczego, a pod jej łóżkiem zawsze znajdzie się młotek lub śrubokręt. Żadne DIY nie jest jej straszne.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *