remont domu
Photo by sandid from pixabay.com
Budowa i remont

Ceny materiałów budowlanych rosną – UOKiK sprawdza, czy to zmowa firm?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim czasie na rynku ceny materiałów budowlanych systematycznie idą w górę. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wziął tę sprawę pod lupę. Każdy, kto w najbliższym czasie planuje remont domu czy mieszkania z niepokojem obserwuje sytuację na rynku budowlanym. Za produkty takie jak chociażby styropian, cement czy wapno tej wiosny przyjdzie nam zapłacić dużo więcej niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym.

Zmowa cenowa producentów?

Sprawę postanowił zbadać prezes UOKiK Tomasz Chróstny, który wszczął postępowanie wyjaśniające w kwestii domniemanych nadużyć w ustalaniu cen produktów budowlanych pod kątem nadużyć pozycji dominującej. Mowa tu głównie o niepokojącym i nagłym wzroście niektórych z materiałów budowlanych. Wyjaśnieniu poddana zostanie kwestia czy producenci nie stosują niepożądanych praktyk ograniczających konkurencję.

Gotowe domki letniskowe – gdzie można je postawić?
Poprzedni artykuł
Hydroizolacje – jakie wybrać i gdzie zamontować?
Następny artykuł
Marta Kozłowska
Dziennikarka po poznańskiej polonistyce. Swój pokój zamieniła w bibliotekę połączoną z prywatną, kwiatową dżunglą. Wszyscy zawsze powtarzali jej, że potrafi zrobić coś z niczego, a pod jej łóżkiem zawsze znajdzie się młotek lub śrubokręt. Żadne DIY nie jest jej straszne.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *