remont domu
Photo by sandid from pixabay.com
Budowa i remont

Ceny materiałów budowlanych rosną – UOKiK sprawdza, czy to zmowa firm?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim czasie na rynku ceny materiałów budowlanych systematycznie idą w górę. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wziął tę sprawę pod lupę. Każdy, kto w najbliższym czasie planuje remont domu czy mieszkania z niepokojem obserwuje sytuację na rynku budowlanym. Za produkty takie jak chociażby styropian, cement czy wapno tej wiosny przyjdzie nam zapłacić dużo więcej niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym.

Zmowa cenowa producentów?

Sprawę postanowił zbadać prezes UOKiK Tomasz Chróstny, który wszczął postępowanie wyjaśniające w kwestii domniemanych nadużyć w ustalaniu cen produktów budowlanych pod kątem nadużyć pozycji dominującej. Mowa tu głównie o niepokojącym i nagłym wzroście niektórych z materiałów budowlanych. Wyjaśnieniu poddana zostanie kwestia czy producenci nie stosują niepożądanych praktyk ograniczających konkurencję.

Gotowe domki letniskowe – gdzie można je postawić?
Poprzedni artykuł
Hydroizolacje – jakie wybrać i gdzie zamontować?
Następny artykuł
Marta Kozłowska
Dziennikarka po poznańskiej polonistyce. Swój pokój zamieniła w bibliotekę połączoną z prywatną, kwiatową dżunglą. Wszyscy zawsze powtarzali jej, że potrafi zrobić coś z niczego, a pod jej łóżkiem zawsze znajdzie się młotek lub śrubokręt. Żadne DIY nie jest jej straszne.
Może Cię zainteresować

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *