Gdzie umieścić tablicę informacyjną budowy?
Obraz LEEROY Agency z Pixabay
Budowa i remont

Gdzie umieścić tablicę informacyjną budowy?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Planujesz nową inwestycję? Zastanawiasz się jak oznaczyć budowę i gdzie umieścić odpowiednią tablicę? Sprawdź!

Tablica informująca o nowej budowie ma swoje minimalne wymiary, które wynoszą 90 x 70 cm. A kształt powinien być prostokątny i posiadać żółty kolor. Czytelnie należy nanieść na nią czarnym kolorem napisy, które powinny być wysokie na 4 cm.

Gdzie należy umieścić tablicę?

Jeżeli masz już pozwolenie na budowę, na jej terenie musisz umieścić tablicę. Dotyczy to każdej inwestycji np. domu jednorodzinnego, garażu czy budynku gospodarczego. Dane, jakie powinieneś na niej umieścić są wyszczególnione w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 26 czerwca 2002 r. w sprawie dziennika budowy, montażu i rozbiórki, tablicy informacyjnej oraz ogłoszenia zawierającego dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia.

Warto dokładnie zapoznać się z przepisami dotyczącymi rozpoczęcia budowy, aby w razie kontroli nie narażać się na dodatkowe nieprzyjemności.

Łazienka w stylu spa – pomysł na perfekcyjny relaks
Poprzedni artykuł
3 błędy, których nie możesz popełnić podczas malowania sufitu
Następny artykuł
Nicole Staniszewska
Miłośniczka sportu i pieczenia. Od wielu lat jeździ konno, tańczy i uwielbia długie spacery. Z wykształcenia Social Media Manager lecz dalszą edukację wiążę z zarządzeniem i UX Designem. Przekonana jest, że dom to miejsce relaksu i spokoju, dlatego często można ją spotkać w kuchni pieczącą kruche ciasta.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *