Budowa i remont

Jak wybrać drzwi wejściowe do domu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Drzwi wejściowe są nieodłącznym elementem każdego domu. Jednak jak je wybrać, żeby były zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że Twoje drzwi zewnętrzne będą piękne i bezpieczne. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Najważniejszą cechą, którą powinny posiadać drzwi zewnętrzne, jest bezpieczeństwo. Najbezpieczniejsze będą oczywiście drzwi antywłamaniowe. Warto jednak zwrócić uwagę na ich parametry, aby mieć stuprocentową pewność, że będą maksymalnie chronić Twój dom. Drzwi antywłamaniowe powinny mieć przede wszystkim odpowiednie zawiasy, które uniemożliwiają wyjęcie skrzydła z ościeżnicy.

Warto również zadbać o dodatkowe zabezpieczenie w postaci bolców lub haków antywłamaniowych, które będą blokować wyciągnięcie drzwi z zawiasów. Nie zapominajmy także o odpowiednim zamku w drzwiach. Powinien mieć on jak największą liczbę rygli. Wtedy drzwi będą jeszcze odporniejsze na wyważenia. 

Estetyka drzwi wejściowych

Warto także pamiętać o walorach estetycznych drzwi wejściowych. W końcu zewnętrze domu jest jego prawdziwą wizytówką. Zadbaj więc, aby drzwi wewnętrzne pasowały do fasady Twojego domu. Na rynku znajdziesz wiele różnych materiałów, a co za tym idzie kolorów drzwi, dlatego też możesz mieć pewność, że znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

Bardzo popularnym i niezwykle trwałym materiałem, z którego mogą być wykonane drzwi, jest stal oraz aluminium. Charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami antywłamaniowymi i dużą ognioodpornością, a ich estetyka genialnie wpasuje się w klimat nowoczesnych i typowo modernistycznych domów.

Jeśli jednak zależy Ci na nieco bardziej tradycyjnym rozwiązaniu, to świetne będą klasyczne drzwi drewniane. Są one niezwykle eleganckie i będą pasować do wielu stylów, a ponadto warto pamiętać, że drewno jest materiałem wielokrotnie mniej wrażliwym na niskie i wysokie temperatury, dlatego też drzwi drewniane nie odkształcają się w upalne czy mroźne dni.

Na uwagę zasługują także drzwi PCV. Ich parametry termiczne i akustyczne są zwykle bardzo dobre, a ponadto są one niezwykle łatwe do utrzymania w czystości. Warto jednak pamiętać, że ich właściwości antywłamaniowe są nieco mniejsze niż w przypadku drzwi aluminiowych, stalowych czy drewnianych. Oprócz materiałów możesz także wybierać spośród wielu modeli drzwi. Bardzo ciekawym rozwiązaniem będą na przykład drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe. Takie drzwi podwójne zewnętrzne będą z pewnością bardzo efektowną ozdobą Twojego domu, a ponadto będą go niezawodnie chronić.

Przydatne akcesoria do drzwi

Wybierając i montując drzwi wejściowe do swojego domu, warto także zastanowić się nad zakupem kilku przydatnych akcesoriów, które sprawią, że drzwi będą jeszcze bardziej funkcjonalne. Jakie jednak akcesoria warto wybrać?

Na szczególną uwagę zasługują dodatkowe uszczelki, które znacznie podnoszą komfort w chłodne i wietrzne dni, ponieważ pozwalają na skuteczniejsze zapobieganie przedostawaniu się chłodu i wilgoci z zewnątrz. Ponadto takie uszczelki chronią także przed hałasem z dworu.

Do uszczelniania drzwi w domu mogą służyć także szczotki przeciwkurczowe, świetnie ograniczające trzaskanie. Innym akcesorium do drzwi, które warto mieć, jest oczywiście wycieraczka. Możesz wybrać tą klasyczną, a także postawić na ciekawy model w różne wzory. Dzięki niej przestrzeń przed drzwiami nabierze nieco charakteru, a Ty zapobiegniesz przedostawaniu się brudu spod butów do domu.

Zdj. główne: Zac Gudakov/unsplash.com

Pożyczki online jako pomoc w przypadku nieoczekiwanych wydatków
Poprzedni artykuł
Jakie są koszty i zalety pozycjonowania lokalnego?
Następny artykuł
Aleksandra Michaliszyn
Na co dzień studentka public relations, w wolnych chwilach fanka DIY oraz miłośniczka sportu. Ceni sobie unikatowość i ciekawe rozwiązanie, szczególnie w zakresie aranżacji wnętrz.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *