wysokość pomieszczeń
Photo by Victoria Borodinova from Pexels.com
Budowa i remont

Jaka wysokość pomieszczeń w domu jednorodzinnym jest prawidłowa?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy jesteśmy przed budową własnego, wymarzonego domu zastanawiamy się nad wieloma aspektami. Jakiej wielkości powierzchnię wybrać? Czy chcemy mieć dom parterowy, czy piętrowy? Ile pokoi potrzebujemy oraz tego, jakiej wielkości powinny być. Część z nas zastanawia się również jaką wysokość powinna mieć prawidłowa wysokość pomieszczeń w domu jednorodzinnym oraz czy możliwe są odstępstwa od tej normy?

Ile wynosi prawidłowa wysokość pomieszczeń w domu jednorodzinnym?

Zgodnie z przepisami wysokość pomieszczeń nie powinna być mniejsza niż 250 cm, zaś w kwestii poddaszy użytkowych i antresolach nie może być niższa niż 220 cm. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że im wyższe pomieszczenie, tym często znacznie przyjemniej się w nim przebywa, stąd taka popularność wysokich mieszkań w kamienicach. W większości projektów wysokość pomieszczeń ustalana jest na od 260 cm do 280 cm. Ta wysokość pozwala na stworzenie iluminacji świetlnych np. w postaci podwieszanego sufitu. Oczywiście, jeśli zależy nam na jeszcze wyższych pomieszczeniach, możemy to zasygnalizować architektowi, który będzie tworzyć dla nas projekt domu.

Jak uniknąć błędów przy układaniu płytek?
Poprzedni artykuł
Pozwolenie na budowę — złóż wniosek przez Internet od 1 lipca 2021 r.
Następny artykuł
Marta Kozłowska
Dziennikarka po poznańskiej polonistyce. Swój pokój zamieniła w bibliotekę połączoną z prywatną, kwiatową dżunglą. Wszyscy zawsze powtarzali jej, że potrafi zrobić coś z niczego, a pod jej łóżkiem zawsze znajdzie się młotek lub śrubokręt. Żadne DIY nie jest jej straszne.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *