Obraz: Anastasia Taioglou z unsplash
Budowa i remont

Nowy program inwestycyjny w Polsce, który ma poprawić jakość wody

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie od dziś wiadomo, że troska o wodę powinna być wpisana w nasze codzienne życie. Co zakłada nowy program inwestycyjny, by poprawić jakość wody?

Dyrektywa UE impulsem do działania

Unia Europejska bije na alarm i wprowadza dyrektywę dotyczącą jakości wody przeznaczonej do spożycia. W związku z tym Polska została zobowiązana do wprowadzenia nowego programu inwestycyjnego, którego głównym założeniem jest doprowadzenie do jak najmniejszych strat wody pitnej oraz łatwego do niej dostępu wszystkim mieszkańcom UE i finalnie zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa wodnego. Jednym ze środków, które mają w tym pomóc jest m.in. modernizacja sieci wodociągowych.

Pieczę nad programem trzyma przede wszystkim firma Arcadis.

„Takie przedsięwzięcie jest realizowane w Polsce pierwszy raz i ma ono pomóc w kierowaniu pieniędzy tam, gdzie są one najbardziej potrzebne. Zadaniem programu inwestycyjnego jest określenie obszarów priorytetowych, takich jak: dział zaopatrzenia, uzdatnianie, jakość wody czy infrastruktura informatyczna, która reguluje, analizuje, informuje i zbiera dane dotyczące tego problemu.” – dla agencji informacyjnej Newseria mówiła Jolanta Olbracht, kierownik zespołu wodnego w Krakowie w firmie Arcadis.

Źródło: Newseria

Aranżacja salonu w ciemnych kolorach – najnowsze trendy
Poprzedni artykuł
Gotowe domki letniskowe – gdzie można je postawić?
Następny artykuł
Marta Kozłowska
Dziennikarka po poznańskiej polonistyce. Swój pokój zamieniła w bibliotekę połączoną z prywatną, kwiatową dżunglą. Wszyscy zawsze powtarzali jej, że potrafi zrobić coś z niczego, a pod jej łóżkiem zawsze znajdzie się młotek lub śrubokręt. Żadne DIY nie jest jej straszne.
Może Cię zainteresować

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *