Oczko wodne plus - ruszają wnioski na dopłaty!
Designed by Freepik
Budowa i remont

Oczko wodne plus – ruszają wnioski na dopłaty!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od 1 lipca można składać wnioski o dofinansowanie oczka wodnego w ramach programu “Moja Woda”. Jeśli Twój wniosek zostanie zaakceptowany, możesz otrzymać do 5000 zł, przy czym kwota nie może wynieść więcej niż 80% kosztów poniesionych po 1 czerwca 2020 roku. Sprawdź, kto może liczyć na pieniądze na budowę przydomowego, niewielkiego zbiornika retencyjnego lub oczka wodnego!

Kto może ubiegać się o dotację?

Rządowy program wychodzi naprzeciw potrzebom związanym z deficytem wody. Mogą wziąć w nim udział właściciele domów jednorodzinnych. Dotacja obejmie zakup, montaż i wdrożenie przydomowych instalacji, które zatrzymają wody roztopowe lub opadowe. Program “Moja Woda” realizowany będzie w latach 2020-2024. Minister klimatu podkreśla, że pozwoli to sfinansować aż 20 tysięcy instalacji przydomowej retencji, które odciążą kanalizację i zmniejszą ryzyko podtopień w przypadku gwałtownej nawałnicy.

Otrzymane pieniądze możesz przeznaczyć na: budowę zbiornika retencyjnego podziemnego, oczka wodnego, przewody odprowadzające wody opadowe, instalację nasączającą, a także elementy niezbędne do nawadniania lub zatrzymania wody.

Wniosek możesz złożyć w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odpowiednim dla miejsca zamieszkania. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej funduszu.

Kuchnia w stylu glamour – zainspiruj się!
Poprzedni artykuł
Jak uzyskać dofinansowanie z programu „Moja Woda”?
Następny artykuł
Justyna Dereń
Copywriterka z kilkuletnim doświadczeniem. Interesuje się aranżacją wnętrz. Śledzi trendy w świecie designu. W wolnych chwilach spędza czas w swoim ogródku, co ją uspokaja i pozwala jej odpocząć.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *