wniosek o pozwolenie na budowę online
Photo by George Milton from Pexels.com
Budowa i remont

Pozwolenie na budowę — złóż wniosek przez Internet od 1 lipca 2021 r.

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od lipca tego roku w życie wchodzą nowe przepisy w związku z cyfryzacją procesu budowlanego, umożliwiające między innymi złożenie wniosku o pozwolenie na budowę za pośrednictwem Internetu, bez wychodzenia z domu! Możliwość ta z pewnością pozwoli nam zaoszczędzić dodatkowy czas, który spędzilibyśmy na staniu w kolejce w odpowiednim urzędzie.

Od pierwszego lipca wniosek o pozwolenie na budowę online

W tym roku od 1 lipca, ku uciesze wszystkich planujących w najbliższym czasie zbudowanie swojego wymarzonego domu, ruszył proces cyfryzacji procesu budowlanego. Pozwoli on uprościć procedury oraz skrócić czas procedowania i załatwiania formalności. Wszystko możemy załatwić z własnej kanapy przy użyciu profilu zaufanego. Żeby złożyć wniosek, wystarczy wejść na stronę e-budownictwo.gunb.gov.pl i wybrać interesujący nas formularz. Po uzupełnieniu wniosku (w czym system podpowiada nam, jak uzupełnić go poprawnie) oraz dodaniu załączników logujemy się do swojego profilu zaufanego i składamy pismo ogólne do odpowiedniego urzędu. Duże zainteresowanie serwisem e-budownictwo wskazuje, że konieczna była potrzeba usprawnienia i ułatwienia procesów administracyjnych w zakresie budownictwa.

Photo by Oleg Magni from Pexels.com
Jaka wysokość pomieszczeń w domu jednorodzinnym jest prawidłowa?
Poprzedni artykuł
Bony mieszkaniowe wstrzymają popyt na nieruchomości?
Następny artykuł
Marta Kozłowska
Dziennikarka po poznańskiej polonistyce. Swój pokój zamieniła w bibliotekę połączoną z prywatną, kwiatową dżunglą. Wszyscy zawsze powtarzali jej, że potrafi zrobić coś z niczego, a pod jej łóżkiem zawsze znajdzie się młotek lub śrubokręt. Żadne DIY nie jest jej straszne.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *