wniosek o pozwolenie na budowę online
Photo by George Milton from Pexels.com
Budowa i remont

Pozwolenie na budowę — złóż wniosek przez Internet od 1 lipca 2021 r.

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od lipca tego roku w życie wchodzą nowe przepisy w związku z cyfryzacją procesu budowlanego, umożliwiające między innymi złożenie wniosku o pozwolenie na budowę za pośrednictwem Internetu, bez wychodzenia z domu! Możliwość ta z pewnością pozwoli nam zaoszczędzić dodatkowy czas, który spędzilibyśmy na staniu w kolejce w odpowiednim urzędzie.

Od pierwszego lipca wniosek o pozwolenie na budowę online

W tym roku od 1 lipca, ku uciesze wszystkich planujących w najbliższym czasie zbudowanie swojego wymarzonego domu, ruszył proces cyfryzacji procesu budowlanego. Pozwoli on uprościć procedury oraz skrócić czas procedowania i załatwiania formalności. Wszystko możemy załatwić z własnej kanapy przy użyciu profilu zaufanego. Żeby złożyć wniosek, wystarczy wejść na stronę e-budownictwo.gunb.gov.pl i wybrać interesujący nas formularz. Po uzupełnieniu wniosku (w czym system podpowiada nam, jak uzupełnić go poprawnie) oraz dodaniu załączników logujemy się do swojego profilu zaufanego i składamy pismo ogólne do odpowiedniego urzędu. Duże zainteresowanie serwisem e-budownictwo wskazuje, że konieczna była potrzeba usprawnienia i ułatwienia procesów administracyjnych w zakresie budownictwa.

Photo by Oleg Magni from Pexels.com
Jaka wysokość pomieszczeń w domu jednorodzinnym jest prawidłowa?
Poprzedni artykuł
Bony mieszkaniowe wstrzymają popyt na nieruchomości?
Następny artykuł
Marta Kozłowska
Dziennikarka po poznańskiej polonistyce. Swój pokój zamieniła w bibliotekę połączoną z prywatną, kwiatową dżunglą. Wszyscy zawsze powtarzali jej, że potrafi zrobić coś z niczego, a pod jej łóżkiem zawsze znajdzie się młotek lub śrubokręt. Żadne DIY nie jest jej straszne.
Może Cię zainteresować

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *