Zmiany w przepisach dotyczących nabywania działek rolnych!
Obraz Pete Linforth z Pixabay
Budowa i remont

Zmiany w przepisach dotyczących nabywania działek rolnych!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rząd szykuje kolejne zmiany, przez co kupno działki rolnej z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa może nie być możliwy przez następne 5 lat! Sprawdź, jakie szykują się zmiany w przepisach.   

Działki rolnej od Skarbu Państwa nie kupisz do 2026 r.

W związku z ustawa, wprowadzona w kwietniu 2016 roku zakazuje się sprzedaży działek z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Twórcom tej ustawy zależy, aby polskie państwo nie odsprzedawało żyznych gruntów, które po sprzedaży były np. zabudowywane. Rolników zachęca się, aby dzierżawić państwową ziemię, według rządu jest to dla rolników korzystniejsze rozwiązanie. Zakaz ten jednak nie ma dotyczyć zakupu nieruchomości rolnych do 2 ha.  

Więcej gruntów rolnych wolnych od zakazu 

Wraz z wprowadzeniem ustawy, zmienia się nabywanie państwowych działek rolnych. Bez większego problemu będziesz mógł nabyć działkę do 5 ha, zamiast 2 ha jak miało to miejsce wcześniej. Planowane jest zwiększenie powierzchni gruntów rolnych Skarbu Państwa, których zakaz sprzedaży nie będzie obejmował.

Nowe przepisy powinny wejść w życie przed 30 kwietnia 2021 r, wtedy wygasają obecne zakazy sprzedaży ziemi.

Świąteczne dekoracje wnętrz polskich celebrytów – sprawdź!
Poprzedni artykuł
Jak monitorować zużycie wody?
Następny artykuł
Nicole Staniszewska
Miłośniczka sportu i pieczenia. Od wielu lat jeździ konno, tańczy i uwielbia długie spacery. Z wykształcenia Social Media Manager lecz dalszą edukację wiążę z zarządzeniem i UX Designem. Przekonana jest, że dom to miejsce relaksu i spokoju, dlatego często można ją spotkać w kuchni pieczącą kruche ciasta.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *