Inne

Co ma wpływ na bezpieczeństwo w zakładzie przemysłowym?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Różnego rodzaju wypadki przy pracy mają miejsce w każdym sektorze gospodarki, szczególnie narażony jest na nie sektor przetwórstwa przemysłowego. Przeczytaj, jakie działania pozwolą Ci zwiększyć komfort i bezpieczeństwo pracowników w zakładzie przemysłowym. 

Odbojnice przemysłowe

Odboje przemysłowe, zwane również odbojnicami, wykorzystuje się w zakładach i halach magazynowych w celu ochrony elewacji ścian, regałów, słupów, maszyn i urządzeń przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogłyby zostać spowodowane przez pojazd w trakcie parkowania lub manewrowania. Systemy barier i odbojnic zwiększają bezpieczeństwo pracowników w zakładach przemysłowych, są widoczne z daleka, a także redukują koszty eksploatacji posadzek. Obecnie odbojnice montuje się również na parkingach, placach budowy, rampach czy podjazdach. Pozwalają one znacząco obniżyć koszty ewentualnej naprawy elewacji w razie wypadku. Warto wyposażyć zakład przemysłowy w odbojnice, które mają określoną specyfikację wytrzymałości i są przeznaczone do stosowania na zewnątrz. Szeroki wybór różnych modeli odbojnic znajdziesz na stronie: https://odbojnice24.pl/.

Wysokiej jakości wiertła i frezy

Duży wpływ na bezpieczeństwo w zakładzie przemysłowym lub hali magazynowej ma przede wszystkim stosowanie materiałów wysokiej jakości, które są trwalsze od ich tańszych odpowiedników. Szeroki wybór profesjonalnych części przemysłowych znajdziesz pod adresem: luxaccesories.pl. Aby zachować bezpieczeństwo w zakładzie ważna jest regularna kontrola maszyn frezujących i narzędzi skrawających. Zgodnie z obowiązującymi przepisami frezarki muszą być kontrolowane przynajmniej raz w roku, najlepiej przez inżynierów mechaników i techników maszyn. Należy pamiętać o tym, że akredytowane organy kontrolne przeprowadzają kontrole frezarek.

Matryce i stemple do form wtryskowych produkowane na wymiar

Warto zaopatrzyć się także w profesjonalne stemple i matryce do form wtryskowych, które są projektowane w programie CAD/CAM, a następnie produkowane przy pomocy zaawansowanego parku maszynowego, co umożliwia uzyskanie precyzyjnego kształtu, wymiaru oraz wymaganych wgłębień w metalowych elementach. Dla bezpieczeństwa procesów przemysłowych stemple i matryce służące do form wtryskowych powinny być wykonywane od podstaw, co pozwala stworzyć idealnie dopasowany element do urządzeń, maszyn oraz innych konstrukcji wytwarzanych przez producentów. 

Fot.: Ümit Yıldırım/unsplash.com

Jak sadzić rośliny w ogrodzie?
Poprzedni artykuł
Jak wybrać obraz do salonu?
Następny artykuł
Marta Marek
Absolwentka filologii szwedzkiej. W designie ceni sobie skandynawską prostotę, funkcjonalność i ekologiczne rozwiązania. Lubi pisanie kreatywne i bullet journaling.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *