Reklama

Pomysły na spędzenie czasu z dzieckiem

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dla rozwoju dziecka niezwykle ważne jest to, w jaki sposób spędza ono czas. Każdy, kto o nauce najmłodszych zna się chociaż trochę, wie, że siedzenie całymi dniami przed ekranem nie wpływa dobrze na progres w rozwoju. Jak więc spędzać z dzieckiem czas, by był on jakościowy, prowadził do nabywania nowych umiejętności oraz zacieśniał więzi rodzinne? Podpowiadamy, w jaki sposób bawić się z pociechami. 

Aktywny wypoczynek i spacery   

Najlepszym sposobem na spędzenie czasu z dzieckiem jest wyjście na spacer. Lekki wysiłek fizyczny, kontakt z naturą oraz świeże powietrze sprawiają, że mózg dziecka pobudzony jest do pracy i lepiej przyswaja informacje. Wyjście z domu do parku czy na plac zabaw z maluchem poprawi także jego jakość snu, warto więc wybrać się na spacer przed drzemką.

Podczas przebywania poza domem dziecko dostaje bardzo dużo nowych bodźców, które stymulują powstawanie nowych połączeń nerwowych w mózgu. Taki spacer nie zawsze musi odbywać się na nogach albo w wózku. Aby wyjście było bardziej angażujące, przyda się rowerek biegowy lub hulajnoga dla dziecka. W ten sposób maluch poćwiczy koordynację ruchową, motorykę dużą oraz odciąży zmęczone chodzeniem nóżki. Warto spacer połączyć z zabawami, na przykład na placu zabaw, ale też na przykład zabawą w znajdowanie przedmiotów czy w zgadywanki, które będą angażowały umysł.   

Zabawa w salon kosmetyczny i fryzjerski    

Dziewczynki w wieku szkolnym zaczynają się interesować kosmetykami, makijażem i fryzurami. Świetnym pomysłem na zabawę, która zbliży do siebie mamę i córkę, jest stworzenie własnego salonu kosmetycznego, urządzenie sobie domowego spa oraz wykonanie makijażu i fryzury. Takie zabawy zbliżają do siebie i mają bardzo duże znaczenie emocjonalne, zwłaszcza dla dziecka.

W dzisiejszych czasach wybór kosmetyków, a nawet tymczasowych kolorów do włosów jest niezwykle szeroki, dlatego na pewno znajdziesz coś, żeby przez dłuższy czas zająć dziecko. Niezłą atrakcją będą na przykład kredy do włosów dla dzieci, które barwią kosmyki na szalone kolory, ale spłukują się łatwo pod wpływem wody. W ten sposób możesz pozwolić dziecku na eksperymentowanie ze swoim wyglądem bez podejmowania trwałych i problematycznych decyzji. Takie zabawy sprawdzą się nie tylko w dzieciństwie, lecz także w starszym wieku oraz okresie dojrzewania. 

Zabawy plastyczne   

Najbardziej popularną formą rozwijającej zabawy jest tworzenie dzieł plastycznych. Jest to doskonałe zajęcie sensoryczne, które wspomaga motorykę małą, abstrakcyjne myślenie, wyobraźnię oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Posługiwanie się kredkami, pędzlami czy pisakami przygotowuje dziecko do nauki pisania oraz stymuluje mózg. Lepienie z masy solnej, plasteliny czy modeliny to fantastyczna zabawa sensoryczna, którą warto wdrożyć w życie, by wspierać rozwój dziecka.

Prawdą jest, że jeśli chce się takie zajęcia przeprowadzić z najmłodszymi, trzeba nastawić się na pewne zniszczenia i możliwe jak najlepiej zabezpieczyć pobliskie powierzchnie przed fruwającą farbą. Takie zabawy dają jednak dziecku bardzo dużo radości i są niezwykle wartościowe, dlatego warto je organizować. Wszystkie potrzebne przybory plastyczne kupisz w sklepie artystycznym online https://maluje.pl/.

Zdj. główne: Carlos Magno/unsplash.com

Te potrawy przyrządzisz na grillu
Poprzedni artykuł
Jak stworzyć eko dom?
Następny artykuł
Aleksandra Nowak
Uwielbia zmieniać wystrój wnętrz i pielęgnować małe rośliny doniczkowe. Interesują ją zmiany w designie i nowych trendach aranżacji wnętrz.
Może Cię zainteresować

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *