Przygotowanie domu na psa
Inne

Przygotowanie domu na psa

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Niedługo w Twoim domu pojawi się nowy, czworonożny członek rodziny? Przed jego przybyciem musisz się dobrze przygotować, aby uniknąć problemów w pierwszych tygodniach opieki nad psem. Kupienie wyprawki oraz przystosowanie domu do tego, że zamieszka w nim zwierzak, powinny odbyć się jeszcze zanim pupil pojawi się w Twoim życiu. Podpowiadamy, jak przygotować się na przygarnięcie psa.  

Jak wybrać dobrą karmę dla psa?  

Odpowiednie żywienie jest absolutną podstawą do utrzymania zwierzaka w dobrym zdrowiu i zapewnienia mu komfortowego życia. Oszczędzając na diecie psa, prędzej czy później wszystkie zaoszczędzone na karmie pieniądze i tak zostawisz w gabinecie weterynarza. Karma pełna zbóż, soi, zapychaczy i konserwantów to najczęstsza przyczyna chorób układu pokarmowego i trawiennego oraz wykształcenia się alergii pokarmowych. Organizm psa, choć przez tysiące lat dostosowywał się do życia z ludźmi, nie przystosował się do trawienia skrobi, którą zawiera dieta człowieka. Karma czworonoga musi być więc bezzbożowa i składać się przede wszystkim z mięsa, a w drugiej kolejności z podrobów. Producenci karm dla psów za priorytet powinni brać zdrowie zwierząt i unikać w składzie swoich produktów składników, które mogą im zaszkodzić. Wiele popularnych marek niestety nadal dodaje do karm szkodliwe i uzależniające zapychacze, dlatego wybierając karmę dla swojego nowego pupila, zawsze czytaj jej skład. Produkty godnych polecenia firm, jak Alpha Spirit, Josera, Acana, Carnilove czy Wiejska Zagroda, znajdziesz na stronie https://animalo.pl/product-category/psy/.   

Gryzaki – ochroń swoje buty!  

Początki życia z psem bywają trudne i dla opiekuna, i dla zwierzaka. Stres związany ze zmianą otoczenia i towarzystwa, a także zagubienie i frustracja, mogą skutkować obgryzionymi nogami od stołu czy rogami szafy, albo zniszczonym obuwiem. Gryzienie przedmiotów do tego nieprzeznaczonych to nie tylko niepożądane, lecz także bardzo niebezpieczne dla psa zachowanie. Od połamanych zębów, przez ciała obce w układzie pokarmowym, po drzazgi w dziąsłach i zatrucia chemikaliami, lista komplikacji zdrowotnych, jakie może wywołać pogryziony stolik czy but, jest bardzo długa. Żeby oszczędzić swoje meble i psie zdrowie, warto zabezpieczyć elementy podatne na gryzienie i znajdujące się w zasięgu psich zębów. 

Aby uniknąć pojawienia się takiego zachowania, należy dać psu inną, bardziej atrakcyjną alternatywę. Gryzaki wykonane z podrobów, takie jak: wołowe ogony, penisy, żwacze, płuca, tchawica lub ścięgna to smaczny i spełniający swoją funkcję gryzak, który sprawdza się dużo lepiej od Twojego trampka. Dzięki temu zwierzak przeniesie swoje zainteresowanie na to, co jest przeznaczone do żucia, zamiast niszczyć sprzęty domowe i narażać swoje zdrowie. Przygotuj się jednak na dość nieprzyjemny zapach, który mają tego typu gryzaki naturalne. Jeśli jesteś osobą wrażliwą na takie bodźce, możesz kupić dla psa o wiele droższe, ale bardzo trwałe i skuteczne gryzaki z poroża lub drewna oliwnego czy kawowca. 

Psia sypialnia  

Zwierzę, aby mogło się wysypiać i odpowiednio regenerować, potrzebuje głębokiego, jakościowego snu. W fazie REM, w pamięci długotrwałej psa utrwalają się wspomnienia i umiejętności, a ciało odpoczywa i rozluźnia się. Bez jakościowego snu pies może zacząć z przemęczenia robić się agresywny, niszczyć przedmioty w domu lub mieć problemy z pamięcią i nauką. Zapewnienie psu optymalnych warunków do snu to podstawowy obowiązek każdego opiekuna. 

Wiele psów bardzo dobrze reaguje na klatkę kennelową, w której urządzone jest dla nich posłanie. Jest to bezpieczny kąt dla zwierzaka, w którym może on odpoczywać, wyciszyć się i zrelaksować przed snem lub w trudnych emocjach. Taką klatkę można uznać za własny “pokój” psa, w którym ma on przestrzeń wyłącznie dla siebie. W kennelu powinno znaleźć się legowisko dla psa, zabawki do wylizywania i ulubione przedmioty psiaka.  

Fot.: Jexo/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co warto wiedzieć o uszczelkach do okien?
Co warto wiedzieć o uszczelkach do okien?
Znalezienie dobrych uszczelek może jednak nie być prostym zadaniem, dlatego warto wiedzieć na jakie czynniki zwrócić uwagę, szukając idealnego produktu. 
Jak oczyszczalnie przydomowe przyczyniają się do ochrony środowiska?
Jak oczyszczalnie przydomowe przyczyniają się do ochrony środowiska?
Odkryj, jak oczyszczalnie przydomowe przyczyniają się do ochrony środowiska, poprawiając jakość wody i zmniejszając zanieczyszczenie gruntów.
Jaki jest koszt wymiany paneli podłogowych?
Jaki jest koszt wymiany paneli podłogowych?
Planujesz remont podłogi? Zobacz, ile kosztuje wymiana paneli podłogowych.
Ostatnie wpisy