altana ogrodowa
Photo by Max Vakhtbovych from Pexels.com
InspiracjeRośliny

Czym zabezpieczyć altanę w ogrodzie?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Altana w ogrodzie spełnia kilka funkcji. Po pierwsze jest estetyczną dekoracją całego przydomowego terenu czy działki. Kiedy przyozdobimy ją kwiatami oraz ładnymi meblami stanie są ciekawą ozdobą. Nie zapominajmy jednak, że pełni ona przede wszystkim funkcję użytkową i to właśnie w niej odbywać się będą latem między innymi spotkania towarzyskie. Dlatego warto zatroszczyć się o to, by posłużyła nam jak najdłużej.

Jak ją zabezpieczyć?

Przed przystąpieniem do pracy musimy się zastanowić, jakiego oczekujemy efektu oraz jak często będziemy powtarzać impregnację. Od tego zależy, jaki środek powinniśmy zakupić. Odpowiedni preparat pozwoli nam ochronić ją przede wszystkim przed czynnikami atmosferycznymi takimi jak deszcz, śnieg, słońce czy wiatr. W zależności od efektu, jaki chcemy otrzymać, możemy użyć: impregnat ochronno-dekoracyjny, lakierobejcę, olej do drewna, lakier bezbarwny czy emalie. Preparat nakładamy na oczyszczoną, suchą i równą powierzchnię i pozwalamy mu dokładnie wyschnąć wg zaleceń od producenta zamieszczonych na opakowaniu.

Jak pomalować ściany w przedpokoju, aby był optycznie większy?
Poprzedni artykuł
Czym się różni technorattan od rattanu?
Następny artykuł
Marta Kozłowska
Dziennikarka po poznańskiej polonistyce. Swój pokój zamieniła w bibliotekę połączoną z prywatną, kwiatową dżunglą. Wszyscy zawsze powtarzali jej, że potrafi zrobić coś z niczego, a pod jej łóżkiem zawsze znajdzie się młotek lub śrubokręt. Żadne DIY nie jest jej straszne.
Może Cię zainteresować

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *