tymianek na balkonie
Photo by Hans from Pixabay.com
Na zewnątrzRośliny

Jak hodować tymianek na balkonie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie ma chyba nic lepszego niż własna, mała hodowla ziół i owoców czy warzyw na balkonie. To proste i praktyczne rozwiązanie zwłaszcza dla osób mieszkających w bloku i nieposiadających ogrodu. Jednym z nich jest tymianek. W jaki sposób go uprawiać, by długo cieszyć się jego aromatycznymi listkami.

Właściwości tymianku

Tymianek doskonale sprawdza się jako ziołowy dodatek do wszelkiego rodzaju sosów, mięs, warzyw i ryb. Są również osoby, które bardzo lubią jego smak w deserach. Oprócz jego walorów smakowych i odżywczych napar z tymianku jest wspaniałym lekarstwem. Ma silne działanie antyseptyczne oraz rozkurczowe. Jest stosowany jako naturalny lek przy infekcjach dróg oddechowych. 

Pielęgnacja tymianku na balkonie

Tymianek doskonale będzie się czuć w skrzynce lub ozdobnej donicy. Jako roślina wieloletnia może również zimować, ale nie na balkonie, jednak mimo wszystko zalecamy donice mrozoodporne, które jesienią wstawiamy do chłodnego i jasnego pomieszczenia. W kwestii podłoża warto pomyśleć o lekkiej i piaszczystej ziemi. Tymianek dobrze będzie się czuć na stanowisku słonecznym, gdzie pięknie rośnie. Dlatego pamiętaj o jego regularnym podlewaniu, najlepiej rano lub wieczorem, nigdy w środku dnia! 

Wynajem mieszkań coraz mniej popularny w Polsce
Poprzedni artykuł
Szafka na buty z palet — DIY
Następny artykuł
Marta Kozłowska
Dziennikarka po poznańskiej polonistyce. Swój pokój zamieniła w bibliotekę połączoną z prywatną, kwiatową dżunglą. Wszyscy zawsze powtarzali jej, że potrafi zrobić coś z niczego, a pod jej łóżkiem zawsze znajdzie się młotek lub śrubokręt. Żadne DIY nie jest jej straszne.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *