tymianek na balkonie
Photo by Hans from Pixabay.com
Na zewnątrzRośliny

Jak hodować tymianek na balkonie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie ma chyba nic lepszego niż własna, mała hodowla ziół i owoców czy warzyw na balkonie. To proste i praktyczne rozwiązanie zwłaszcza dla osób mieszkających w bloku i nieposiadających ogrodu. Jednym z nich jest tymianek. W jaki sposób go uprawiać, by długo cieszyć się jego aromatycznymi listkami.

Właściwości tymianku

Tymianek doskonale sprawdza się jako ziołowy dodatek do wszelkiego rodzaju sosów, mięs, warzyw i ryb. Są również osoby, które bardzo lubią jego smak w deserach. Oprócz jego walorów smakowych i odżywczych napar z tymianku jest wspaniałym lekarstwem. Ma silne działanie antyseptyczne oraz rozkurczowe. Jest stosowany jako naturalny lek przy infekcjach dróg oddechowych. 

Pielęgnacja tymianku na balkonie

Tymianek doskonale będzie się czuć w skrzynce lub ozdobnej donicy. Jako roślina wieloletnia może również zimować, ale nie na balkonie, jednak mimo wszystko zalecamy donice mrozoodporne, które jesienią wstawiamy do chłodnego i jasnego pomieszczenia. W kwestii podłoża warto pomyśleć o lekkiej i piaszczystej ziemi. Tymianek dobrze będzie się czuć na stanowisku słonecznym, gdzie pięknie rośnie. Dlatego pamiętaj o jego regularnym podlewaniu, najlepiej rano lub wieczorem, nigdy w środku dnia! 

Wynajem mieszkań coraz mniej popularny w Polsce
Poprzedni artykuł
Szafka na buty z palet — DIY
Następny artykuł
Marta Kozłowska
Dziennikarka po poznańskiej polonistyce. Swój pokój zamieniła w bibliotekę połączoną z prywatną, kwiatową dżunglą. Wszyscy zawsze powtarzali jej, że potrafi zrobić coś z niczego, a pod jej łóżkiem zawsze znajdzie się młotek lub śrubokręt. Żadne DIY nie jest jej straszne.
Może Cię zainteresować

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *