zaciemnianie szklarni
Photo by DanielSjostrand from Pixabay.com
Na zewnątrzRośliny

Jak zaciemnić szklarnię podczas upałów?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie w naszym kraju na dobre rozgościły się upały. Każdy posiadacz szklarni wie, że nie wszystkie warzywa do właściwej wegetacji potrzebują wysokiej temperatury i pełnego słońca. W jaki sposób zaciemnić szklarnię i zapewnić optymalne warunki roślinom znajdującym się w niej?

Kreda!

To stary i sprawdzony sposób, który przy niedużych nakładach finansowych pozwoli nam skutecznie zaciemnić szklarnię. Wystarczy kupić kredę malarską, która po wymieszaniu z wodą i spryskaniu od wewnątrz ścian i dachu zapewni odpowiednie zaciemnienie. Co więcej, po sezonie wystarczy tylko opłukać je wodą.

Ekologicznie!

Kolejnym ze sposobów jest zaciemnienie wnętrza kawałkami agrowłókniny lub starymi firanami. Ponowne wykorzystanie materiału sprawia, że jest to ekologiczne rozwiązanie zgodne z zasadami recyklingu. Można oczywiście zaciemnić szklarnię również specjalnymi siatkami cieniującymi, które można kupić w sklepie ogrodniczym. Dostępne są 3 kolory: brązowy, zielony i czarny oraz różne warianty, a także stopnie zaciemnienia.

Powraca moda na lastryko!
Poprzedni artykuł
Najbardziej przydatne akcesoria do Twojej łazienki – sprawdź, czy je masz
Następny artykuł
Marta Kozłowska
Dziennikarka po poznańskiej polonistyce. Swój pokój zamieniła w bibliotekę połączoną z prywatną, kwiatową dżunglą. Wszyscy zawsze powtarzali jej, że potrafi zrobić coś z niczego, a pod jej łóżkiem zawsze znajdzie się młotek lub śrubokręt. Żadne DIY nie jest jej straszne.
Może Cię zainteresować

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *