Kiedy sadzić tuje?
Obraz Светлана Бердник z Pixabay
Na zewnątrzRośliny

Kiedy sadzić tuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tuje to rośliny wytrzymałe i łatwe w uprawie rośliny iglaste. Najczęściej wykorzystywane są do tworzenia efektywnych żywopłotów osłaniających dom przed wiatrem i wzrokiem przechodniów. 

Są to rośliny, które dzięki wielu formom, które mogą przyjmować oraz wielu odcieniach ubarwienia, doceniane są przez fanów roślinności. W Polsce często wybiera się odmiany takie jak szmaragd, columna czy yellow ribbon, które doceniane są jako rośliny ozdobne i częste zabezpieczenie i urozmaicenie naszych ogrodów.

Kiedy i gdzie sadzić tuje?

Czas w którym planujesz zasadzić swoją roślinę jest istotny dla jej wzrostu. Jeżeli jest ona zakorzeniona w donicy z ziemią, najlepiej zadbać o jej przesadzenie w czasie od wiosny do jesieni. W tej porze występuje jej okres wzrostu, zatem najlepiej się przyjmie. Jeżeli jednak Twoja tuja ma nieosłoniętą lub zawiniętą w jutę korzenie, najlepiej zadbać o zasadzenie jej do gruntu, zanim nastąpi pączkowanie. Zatem najlepiej zrobić to od połowy kwietnia do połowy maja lub jesienią, gdy nie będziesz musiał przejmować się pojawianiem nowych pąków.

Żywotniki nie są wymagające, odporne są na zmienne warunki atmosferyczne. Będą dzięki temu rosły w prawie każdych warunkach oraz na większości typów podłoża. Jednak warto pamiętać, że lubią one słońce, więc najlepszym rozwiązaniem jest zasadzenie ich w miejscach słonecznych lub lekko zacienionych.

Kolory 2021 roku wybrane – Pantone zadecydowało!
Poprzedni artykuł
Czym różnią się płytki gresowe od ceramicznych?
Następny artykuł
Nicole Staniszewska
Miłośniczka sportu i pieczenia. Od wielu lat jeździ konno, tańczy i uwielbia długie spacery. Z wykształcenia Social Media Manager lecz dalszą edukację wiążę z zarządzeniem i UX Designem. Przekonana jest, że dom to miejsce relaksu i spokoju, dlatego często można ją spotkać w kuchni pieczącą kruche ciasta.
Może Cię zainteresować

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *