styl szejkerski
Photo by Rune Enstad from Unsplash.com
Style

Styl szejkerski — czym się wyróżnia?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Styl szejkerski już jakiś czas temu skradł serca wielu osób urządzających swoje cztery kąty. Nie ma się co dziwić, w końcu wpisuje się on doskonale w obecnie panujące trendy. To przede wszystkim prostota, piękno i funkcjonalizm, którego zalet nie da się podważyć. 

Kolory

Wnętrza utrzymane w stylu szejkerskim, a zwłaszcza kuchnie, swoją kolorystyką nawiązują do natury i kolorów ziemi. Większość przedmiotów i mebli jest tu wykonana z drewna, zachowując swój naturalny, ciepły odcień. Przestrzeń jest jasna i uporządkowana, nie ma w niej miejsca na zbędne bibeloty. To wszystko sprawia, że wnętrza są przytulne i harmonijne. Rządzi tu minimalizm, prostota i geometria.

Oświetlenie

W każdym wnętrzu oświetlenie gra kluczową rolę. Styl szejkerski zdominowały proste formy, duże stylizowane na starodawne żarówki, metalowe klosze czy kinkiety świecznikowe, które świetnie będą współgrać z surowymi wnętrzami. Zgodnie z niepisanymi zasadami oświetlenie musi być praktyczne i funkcjonalne tak jak całe wnętrze.

Jak przesadzić dracenę?
Poprzedni artykuł
Bluszcz na balkonie – czy to dobry pomysł?
Następny artykuł
Marta Kozłowska
Dziennikarka po poznańskiej polonistyce. Swój pokój zamieniła w bibliotekę połączoną z prywatną, kwiatową dżunglą. Wszyscy zawsze powtarzali jej, że potrafi zrobić coś z niczego, a pod jej łóżkiem zawsze znajdzie się młotek lub śrubokręt. Żadne DIY nie jest jej straszne.
Może Cię zainteresować

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *