styl szejkerski
Photo by Rune Enstad from Unsplash.com
Style

Styl szejkerski — czym się wyróżnia?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Styl szejkerski już jakiś czas temu skradł serca wielu osób urządzających swoje cztery kąty. Nie ma się co dziwić, w końcu wpisuje się on doskonale w obecnie panujące trendy. To przede wszystkim prostota, piękno i funkcjonalizm, którego zalet nie da się podważyć. 

Kolory

Wnętrza utrzymane w stylu szejkerskim, a zwłaszcza kuchnie, swoją kolorystyką nawiązują do natury i kolorów ziemi. Większość przedmiotów i mebli jest tu wykonana z drewna, zachowując swój naturalny, ciepły odcień. Przestrzeń jest jasna i uporządkowana, nie ma w niej miejsca na zbędne bibeloty. To wszystko sprawia, że wnętrza są przytulne i harmonijne. Rządzi tu minimalizm, prostota i geometria.

Oświetlenie

W każdym wnętrzu oświetlenie gra kluczową rolę. Styl szejkerski zdominowały proste formy, duże stylizowane na starodawne żarówki, metalowe klosze czy kinkiety świecznikowe, które świetnie będą współgrać z surowymi wnętrzami. Zgodnie z niepisanymi zasadami oświetlenie musi być praktyczne i funkcjonalne tak jak całe wnętrze.

Jak przesadzić dracenę?
Poprzedni artykuł
Bluszcz na balkonie – czy to dobry pomysł?
Następny artykuł
Marta Kozłowska
Dziennikarka po poznańskiej polonistyce. Swój pokój zamieniła w bibliotekę połączoną z prywatną, kwiatową dżunglą. Wszyscy zawsze powtarzali jej, że potrafi zrobić coś z niczego, a pod jej łóżkiem zawsze znajdzie się młotek lub śrubokręt. Żadne DIY nie jest jej straszne.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *