5 palet kolorów we wnętrzach, które Cię zainspirują!
Designed by Freepik
Trendy

5 palet kolorów we wnętrzach, które Cię zainspirują!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobieranie kolorów we wnętrzach to nie lada sztuka. Odcienie powinny oddawać osobowość domowników, nie drażnić na co dzień, a przede wszystkim pasować do siebie wzajemnie. Zobacz 6 ciekawych inspiracji!

Palety kolorów – czy są potrzebne?

Nie każdy ma zmysł artystyczny czy potrzebę korzystnia z usług projektantów. Właśnie dlatego warto szukać palet kolorów, które staną się inspiracją do urządzania wnętrza. Wtedy zdecydowanie łatwiej jest wybrać odcień ścian, dobrać meble i udekorować każde pomieszczenie.

W paletach barw występują kolory główne, które dominują w całej aranżacji i są podstawą do dalszego urządzania. Ważne są również barwy akcentowe, które są „odskocznią” wizualną od bazy na ścianach czy podłogach. Jednocześnie, są one niesamowicie ważne, ponieważ uzupełniają kolory główne, pasują do nich wizualnie i uwydatniają je. Można także postawić na kolory kontrastowe. Te świetnie sprawdzą się w małych i większych pomieszczeniach. Najlepiej, aby były odzwierciedlone na drobnych elementach, np. oświetlenie, poduszka czy tekstylia. Zdecydowanie lepiej jest je także zamienić na inne, kiedy po prostu się znudzą.

Granat przełamany rudością

To wnętrze od razu kojarzy się z elegancją i stylowym wykończeniem. Sypialnia w kolorze morskim w połączeniu z rudością i ciemnym koralem zachwyci Cię od razu i pozwoli odpocząć po całym dniu pełnym pracy.

Głęboka zieleń i drewno

To odcienie inspirowane naturą, czyli głęboka zieleń, palona pomarańcza i stłumiona żółć. Ta pelta doskonale będzie sprawdzać się we wnętrzu, w którym występują drewniane meble i dodatki.

Pastelowe pomieszczenie

Harmonia i spokój – z tym kojarzą się właśnie te odcienie. Bazą są odcienie pastelowe, trochę wpadające w zieleń, a trochę w szarość i brąz. Wszystko to wypełnia granat i czerń.

Wiele kolorów w jednym pomieszczeniu

Nawet minimaliści potwierdzą, że kolory we wnętrzu są niesamowicie ważne i można je ze sobą łączyć, jednak nie powinny być przypadkowe. Tu mamy tego przykład. Nieco eklektyczne wnętrze uzupełnione stłumionym różem, głęboką zielenią i złotem w dekoracjach.

Pomieszczenie w kolorach roku 2021

Nie możemy też zapomnieć o kolorach roku 2021, czyli żółci i szarości. W tym wnętrzu ten pierwszy odcień pojawia się jako niewielki akcent.

Baterie wannowe wolnostojące – wszystko, co musisz wiedzieć
Poprzedni artykuł
Lidlomix wycofany ze sprzedaży w Hiszpanii – czy w Polsce też?
Następny artykuł
Joanna Brzykcy
Redaktorka i autorka bloga Rozdomowiona o organizacji domu, sprzątaniu i gotowaniu. Z wykształcenia dziennikarka, prowadzi własną działalność, która związana jest od lat z content marketingiem. Miłośniczka dobrej kawy, gier planszowych, seriali i podróży po europejskich miastach. Przekonana jest, że dom powinien być przytulny i zadbany, aby móc w nim przyjemnie odpoczywać po trudnym dniu.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *