Darmowe programy do projektowania domu
Fot. PIRO4D / Pixabay
Trendy

Darmowe programy do projektowania domu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Programy do tworzenia projektów domu i wnętrz nie są zarezerwowane jedynie dla architektów – wiele osób chętnie projektuje swój dom samodzielnie. Oto 5 darmowych programów do projektowania domu. 

Jeżeli masz w sobie żyłkę projektanta, stworzenie projektu własnego domu może być czystą przyjemnością. Swoje wnętrze urządzisz tak, jak sobie życzysz, a dodatkowo zaoszczędzić możesz sporą sumę pieniędzy, rezygnując z usług projektanta. Poniżej przedstawiamy kilka darmowych programów, przy pomocy których zaprojektujesz swoje wymarzone wnętrze. 

1. SketchUp Make

To darmowa wersja programu, z którego korzystają profesjonalni projektanci. Dzięki szerokiej gamie narzędzi, SketchUp umożliwia stworzenie praktycznie wszystkiego od podstaw. Ponadto, posiada również bogatą bibliotekę z gotowymi elementami. 

2. Blender

To wielofunkcyjny program, używany także do tworzenia gier i animacji. Z jego pomocą zaprojektujemy wymarzone wnętrze w 3D. Zaawansowane funkcje pozwolą zaplanować najdrobniejsze szczegóły. 

3. Autodesk HomeStyler

Narzędzie to działa z poziomu przeglądarki i jest całkowicie darmowe. Posiada wiele gotowych elementów i możliwość oglądania projektu z poziomu 2D i 3D. Warto jednak mieć na uwadze, że program nie ma spolszczenia. 

4. Sweet Home 3D

Z tym programem możemy idealnie dopasować meble i dodatki do naszych pomieszczeń. Mamy możliwość wgrać rzut mieszkania i dokładnie zaplanować każdy element wystroju. 

5. Roomstyler

Kolejne darmowe narzędzie dostępne z poziomu przeglądarki. Z dostępem do 120 tysięcy gotowych obiektów w bibliotece Roomstyler możemy stworzyć zadowalająca wizualizację swojego wnętrza.

Budowa podjazdu z kostki krok po kroku
Poprzedni artykuł
Oświetlenie do kawalerki – jakie wybrać?
Następny artykuł
Aleksandra Tabak
Redaktorka portali internetowych poświęconych tematyce domu i ogrodu. Eksploruje Internet w poszukiwaniu optymalnych i ekologicznych rozwiązań dla domu. Fanka dobrego dizajnu i DIY.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *