Lidlomix wycofany ze sprzedaży w Hiszpanii - czy w Polsce też?
Photo by: Conscious Design / on: Unsplash
Trendy

Lidlomix wycofany ze sprzedaży w Hiszpanii – czy w Polsce też?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Lidl przegrał proces z producentem Thermomixa. W konsekwencji Lidlomix ma zostać wycofany ze sklepowych półek w Hiszpanii. Czy zniknie również z polskich sklepów?

Robot kuchenny Monsieur Cuisine, znany jako „Lidlomix” wzorowany jest na urządzeniu Thermomix, którego producentem jest firma Vorwerk. Ze względu na podobne funkcje i dizajn Lidlomixa, a o wiele niższą cenę, Vorwerk stracił wielu klientów. W połowie 2019 r. producent Thermomixa pozwał Lida za naruszenie prawa patentowego. Mimo argumentów Lidla wskazujących, że na rynku dostępnych jest wiele podobnych produktów, a Lidlomix nie jest jedynym tego rodzaju urządzeniem, sąd w Hiszpanii uznał, że robot kuchenny Monsieur Cuisine narusza patenty Thermomixa. Oznacza to, że Lidlomix będzie musiał zniknąć z hiszpańskich sklepów. 

Co z dostępnością Lidlomixa na polskich półkach? Eksperci wyjaśniają, że jak na razie sprawa dotyczy jedynie rynku hiszpańskiego. W ofercie polskich sklepów Lidlomix będzie nadal dostępny. 

Klienci chętnie sięgają po urządzenie Lidla marki Silvercrest, który zadowala jakością, a jego cena wynosi mniej niż 2 tys. zł, podczas gdy Thermomix to koszt powyżej 5 tys. zł. 

5 palet kolorów we wnętrzach, które Cię zainspirują!
Poprzedni artykuł
Przeszklenia w domu – modne w 2021 roku
Następny artykuł
Aleksandra Tabak
Redaktorka portali internetowych poświęconych tematyce domu i ogrodu. Eksploruje Internet w poszukiwaniu optymalnych i ekologicznych rozwiązań dla domu. Fanka dobrego dizajnu i DIY.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *