parkiet
źródło: https://pixabay.com/pl/photos/pok%C3%B3j-miejsce-parkiet-salon-4779953/
Trendy

Moda na parkiety i drewniane mozaiki na podłodze – 4 inspiracje

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od jakiegoś czasu zaobserwować można rosnące zainteresowanie parkietami i drewnianymi mozaikami na podłodze. Zapewne ma to wiele wspólnego z modą na naturalne materiały i ekologiczne rozwiązania.

Praktyczny uniwersalizm

Parkiet to wdzięczny materiał aranżacyjny. Pięknie się prezentuje. Nadaje wnętrzom ciepła i przytulności. W dodatku to trwałe i ekonomiczne rozwiązanie na lata.

Parkiet niejedno ma imię!

Doskonale sprawdza się w różnych aranżacjach. Ożywi minimalistycznie utrzymane wnętrze, podkreśli charakter designerskiego pomieszczenia ale również stanie się harmonijnym tłem klasycznej aranżacji.

Z pozoru niezmienny

Przez długi czas panowało przekonanie, że parkiety to nie jest dobre rozwiązanie dla osób lubiących częste zmiany we wnętrzach. Nic bardziej mylnego. Jeśli chcemy zmienić ich wygląd bądź kolor, zawsze możemy sięgnąć po bejcę lub inne specjalistyczne preparaty.

Przykuwa spojrzenia

Parkiety i mozaiki z drewna świetnie wyglądają w zestawieniu z płytkami, zwłaszcza z ostatnio modnymi heksagonami. W takim połączeniu nie ma mowy o nudzie! To zestawienia zawsze przyciągają uwagę wszystkich gości.

Co istotne, jeśli będziemy o niego dbać, parkiet odwdzięczy nam się pięknym wyglądem przez długie lata. W przypadku zniszczeń lub nadgryzienia go zębem czasu zawsze można go odnowić stosując metodę cyklinowania.

Pomysły na stylowe ogrodzenie małego domu
Poprzedni artykuł
Uwaga! Złodzieje oznaczają mieszkania, które chcą okraść?
Następny artykuł
Marta Kozłowska
Dziennikarka po poznańskiej polonistyce. Swój pokój zamieniła w bibliotekę połączoną z prywatną, kwiatową dżunglą. Wszyscy zawsze powtarzali jej, że potrafi zrobić coś z niczego, a pod jej łóżkiem zawsze znajdzie się młotek lub śrubokręt. Żadne DIY nie jest jej straszne.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *