Mural upamiętniający rocznicę powstania w getcie warszawskim
Fot. jacqueline macou / Pixabay
Trendy

Mural upamiętniający rocznicę powstania w getcie warszawskim

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Od 19 kwietnia do 2 maja na warszawskiej patelni oglądać możemy mural namalowany na rocznicę powstania w getcie warszawskim. Jest on elementem społeczno-edukacyjnej #akcjiŻonkile.

Dokładnie 19 kwietnia mija 78 lat od powstania w getcie warszawskim. Na tę rocznicę z inicjatywy Muzeum Polin powstał mural upamiętniający tamte wydarzenia. Malunek przedstawia portrety dziewięciu Żydówek, które walczyły w czasie zrywu w 1943 roku, są to: Tosia Altman, Niuta Tajtelbaum, Feigele Peltel, Mira Fuchrer, Dorka Goldkorn, Szoszana Kossower, Rachela Zylberberg, Rywka Pasamonik oraz Irka Gelblum. Szczegółowe biogramy kobiet znaleźć możemy na stronie Muzeum Polin.

Dzieło powstało dzięki projektantom: Annie Koźbiel-Walas i Adamowi Walasowi, Good Looking Studio oraz wolontariuszkom i wolontariuszom z Muzeum Polin. Ekspozycja muralu przy warszawskiej stacji Metro Centrum potrwa od 19 kwietnia do 2 maja, po tym terminie malunek może zostać przeniesiony na Muranów.

Garaż w domu czy osobno – jak zaprojektować?
Poprzedni artykuł
Rozwiązania, które pomogą Ci dbać o jakość wody
Następny artykuł
Aleksandra Tabak
Redaktorka portali internetowych poświęconych tematyce domu i ogrodu. Eksploruje Internet w poszukiwaniu optymalnych i ekologicznych rozwiązań dla domu. Fanka dobrego dizajnu i DIY.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *