Murale w Warszawie
Photo by Adam Guz/Gallo Images Poland/Getty Images
Trendy

Murale w Warszawie – te naprawdę przyciągają wzrok!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sztuka, na którą nie każdy zwraca uwagę – murale. Wiele z nich mijamy obojętnie, tymczasem potrafią one zachwycić niejednego przechodnia.

Kobiety Muranowa

Mural znajduje się przy ulicy Nowolipie 3 i przedstawia kobiety, które związane są z Muranowem. Zobaczymy tu m.in. Mary Berg autorkę Dziennika z getta warszawskiego.

Autorami muralu są Anna Koźbiel i Adam Walas.

Olga Sipowicz ps. Kora

Przy ulicy Nowy Świat 18/20 możemy natknąć się na mural, upamiętniający jedną z najpopularniejszych wokalistek w naszym kraju, znaną z przebojów takich jak Boskie Buenos, Kocham Cię, kochanie moje. Autorem portretu jest Bruno Althamer.

Lekarstwo na miłość

Sztuka autorstwa Olgi Wolniak, przedstawiająca kadr z filmu Lekarstwo na miłość w reżyserii Jana Batorego na podstawie powieści Joanny Chmielewskiej Klin. Mural znajduje się przy ulicy Kajetana Koźmiana 6. 

Pamięć o Ludności Cywilnej Warszawy

Mural znajdziemy na ul. Płockiej 41 na Woli. Jego autorem jest Damian Kwiatkowski. Dzieło powstało dla upamiętnienia ofiar II wojny światowej, a zwłaszcza mieszkańców Woli i pacjentów, stojącego naprzeciw Szpitala Wojskowego.

Inne murale w Warszawie

Murale w Warszawie
Zdjęcie: Adam Guz/Gallo Images Poland/Getty Images)
Mural Dzieci Warszawy
Zdjęcie: Anna Ferensowicz/Pacific Press/LightRocket via Getty Images
Przygotowujemy balkon na wiosnę! Jakie rośliny i dekoracje wybrać?
Poprzedni artykuł
Konglomerat – materiał o różnorodnym zastosowaniu. Zobacz inspiracje!
Następny artykuł
Bartosz Promiński
Student polonistyki, w przerwach od zajęć lubi zrelaksować się w ogrodzie, pisząc nowinki i ciekawostki na temat domu oraz roślin. Ceni nowoczesne i praktyczne rozwiązania, które ułatwią opiekę nad mieszkaniem. Nie pogardzi też sprawdzonymi, babcinymi radami, a zwłaszcza przepisami na ciasta i desery.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *