Nowy system naziemnej telewizji cyfrowej od 2022 roku!
Designed by Freepik
Trendy

Nowy system naziemnej telewizji cyfrowej od 2022 roku!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Od czerwca 2022 roku nastąpi zmiana systemu naziemnej telewizji cyfrowej. Od tego dnia DVB-T zastąpi nowsza technologia DVB-T2. Co to oznacza?

DVB-T2 – nowy system telewizji cyfrowej w Polsce

Nowszy system to oczywiście lepsza jakość działania telewizji naziemnej. DVB-T2 ma działać wydajniej, co przełoży się na wyraźniejszy i wizualnie atrakcyjniejszy obraz w telewizji. Proces zmian będzie przebiegać etapami, zupełnie tak jak miało to miejsce w momencie przełączenia odbiorników z telewizji analogowej na cyfrową.

Pierwsza zmiana nastąpi już 28 marca 2022 roku, a ostatnia 27 czerwca.

Co ważne, do odbioru nowej jakości sygnału, potrzebny jest telewizor, który ma wbudowany moduł odbioru DVB-T2 albo specjalny odbiornik (tuner TV). Warto zwrócić uwagę czy moduł posiada kodowanie obrazu i dźwięku HEVC, a nie tak jak do tej pory – MPEG-4.

Ważną informacją jest to, że nie trzeba zmieniać anteny, aby odbierać nowej jakości sygnał.

Jak monitorować zużycie wody?
Poprzedni artykuł
Czym jest bateria termostatyczna i jak działa?
Następny artykuł
Joanna Brzykcy
Redaktorka i autorka bloga Rozdomowiona o organizacji domu, sprzątaniu i gotowaniu. Z wykształcenia dziennikarka, prowadzi własną działalność, która związana jest od lat z content marketingiem. Miłośniczka dobrej kawy, gier planszowych, seriali i podróży po europejskich miastach. Przekonana jest, że dom powinien być przytulny i zadbany, aby móc w nim przyjemnie odpoczywać po trudnym dniu.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *