moda na lastryko
Photo by Megan Sherling from Unsplash.com
Trendy

Powraca moda na lastryko!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lastryko, które znamy, niekoniecznie dobrze nam się kojarzy. Do tej pory widywaliśmy je przeważnie na klatkach schodowych w blokach z wielkiej płyty czy w szpitalach lub szkołach jako parapety. Podkreśla to jego podstawową zaletę, czyli wytrzymałość. W ostatnim czasie lastryko wraca jednak na salony i zachwyca!

Czym jest lastryko?

Lastryko zwane również lastriko lub terrazzo to kamienne kruszywo marmuru czy granitu zatopione w betonie, który następnie poddawany jest szlifowaniu i polerowaniu, by uzyskać oczekiwany efekt. Dawniej można było spotkać go głównie w odcieniach szarości, bieli i czerni. Obecnie paleta barw lastriko jest znacznie bogatsza. Kamienne kruszywo zastępowane jest drobinkami kolorowego szkła, a nawet metalu zaś do betonu dodawane są różnego rodzaju barwniki. Tradycyjny beton zastąpić może również żywica epoksydowa.

Powrót mody na lastryko!

Obecnie lastryko coraz częściej umieszczane jest bezpośrednio we wnętrzach i staje się mocnym detalem każdej aranżacji. Ze względu na jego właściwości możemy umieścić go w łazience, przedpokoju czy kuchni — zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Będzie się również wspaniale prezentować na jednej ze ścian salonu, a nawet sypialni.

„Dama z gronostajem” na gmachu Muzeum Narodowego w Krakowie — o co chodzi?
Poprzedni artykuł
Najbardziej przydatne akcesoria do Twojej łazienki – sprawdź, czy je masz
Następny artykuł
Marta Kozłowska
Dziennikarka po poznańskiej polonistyce. Swój pokój zamieniła w bibliotekę połączoną z prywatną, kwiatową dżunglą. Wszyscy zawsze powtarzali jej, że potrafi zrobić coś z niczego, a pod jej łóżkiem zawsze znajdzie się młotek lub śrubokręt. Żadne DIY nie jest jej straszne.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *