Trendy wnętrzarskie 2020 - sprawdzamy! Jak wyglądają aranżacje?
Image by Pexels from Pixabay
Trendy

Trendy wnętrzarskie 2020 – sprawdzamy! Jak wyglądają aranżacje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na początku roku w branży wnętrzarskiej jest głośno o tym, co będzie modne. Tym razem miały królować metaliczne wykończenia, materiały naturalne i różnorodne wzory geometryczne. To oczywiście nie wszystko. Sprawdźmy zatem czy wnętrza w 2020 roku pokrywają się z panującymi trendy!

Co jest modne w 2020 roku?

To, co podkreślała branża wnętrzarska na początku 2020 roku to miłość do natury, czyli trend biofilii. Co to oznacza? W urządzaniu pomieszczeń nie może więc zabraknąć roślin i naturalnych materiałów, w tym ponadczasowego drewna. Te pojawia się nie tylko na podłodze, ale także wśród mebli i elementów dekoracyjnych. Oprócz niego występują suszone trawy, bambus, wełno czy metal. Ponadto królują duże przeszklenia zamiast długich firan i zasłon. Jak to się sprawdza w praktyce? Zobacz zebrane przez nas inspiracje.

Drugim elementem wyróżniającym trendy 2020 roku są zaokrąglenia i fale, czyli łagodne łuki w meblach czy kuliste wiszące oświetlenie. Mogą one występować także w formie uzupełnień aranżacji, np. pufy.

W trendach 2020 pojawia się także wyjątkowy materiał, czyli marmur. To elegancki akcent w każdym wnętrzu, pojawia się często w łazienkach, ale nie tylko. Świetnie sprawdza się także jako element dekoracyjny.

Zdobione tapety, mocne akcenty na ścianach, trójwymiarowe faktury i mnogość wzorów – wnętrza w 2020 roku na pewno nie są nudne! Projektanci i producenci materiałów wykończeniowych, dodatków oraz elementów wyposażenia pozwalają sobie na więcej i na pewno nie ma to nic wspólnego z minimalizmem. Sprawdź, jak możesz zaaranżować przestrzeń.

Rynek nieruchomości w czasie pandemii – jakie zmiany można zaobserwować?
Poprzedni artykuł
Rośnie zdolność kredytowa Polaków. Czy to oznacza, że jesteśmy bogatsi?
Następny artykuł
Joanna Brzykcy
Redaktorka i autorka bloga Rozdomowiona o organizacji domu, sprzątaniu i gotowaniu. Z wykształcenia dziennikarka, prowadzi własną działalność, która związana jest od lat z content marketingiem. Miłośniczka dobrej kawy, gier planszowych, seriali i podróży po europejskich miastach. Przekonana jest, że dom powinien być przytulny i zadbany, aby móc w nim przyjemnie odpoczywać po trudnym dniu.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *