wynajem mieszkań
Photo by mastersenaiper from Pixabay.com
Trendy

Wynajem mieszkań coraz mniej popularny w Polsce

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Do tej pory zakup mieszkań pod wynajem był jednym z pewniejszych sposobów ulokowania pieniędzy, które przynosiły stały i opłacalny dochód. Obecnie sytuacja na rynku nieruchomości uległa jednak zmianie. Co na to wpłynęło?

Wynajem mieszkań coraz mniej opłacalny

Na taki stan rzeczy wpłynęła w ostatnim czasie oczywiście pandemia. Od jakiegoś czasu brakuje chętnych na wynajem. Wiele osób zaczęło rozglądać się za swoim własnym mieszkaniem. Sprzyja temu, chociażby atrakcyjna oferta kredytów mieszkaniowych, a także zmiana myślenia i nawyków dotychczasowych najemców. Najemcy rozglądają się za większym metrażem oraz takimi udogodnieniami jak balkon, taras czy ogródek. Przeważająca praca zdalna sprawiła zaś, że na znaczeniu straciła lokalizacja mieszkania. Właściciele mieszkań starali się ratować sytuację, zamieniając najem krótkoterminowy na długoterminowy, ale nie zawsze przynosiło to oczekiwany skutek. W najbliższym czasie możemy się spodziewać wzrostu ofert sprzedaży mieszkań, co może znacznie wpłynąć na obniżenie cen. 

Taras z ogrodem – jak dbać i urządzić?
Poprzedni artykuł
Jak hodować tymianek na balkonie?
Następny artykuł
Marta Kozłowska
Dziennikarka po poznańskiej polonistyce. Swój pokój zamieniła w bibliotekę połączoną z prywatną, kwiatową dżunglą. Wszyscy zawsze powtarzali jej, że potrafi zrobić coś z niczego, a pod jej łóżkiem zawsze znajdzie się młotek lub śrubokręt. Żadne DIY nie jest jej straszne.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *