Pokój dzieckaWnętrza

Dlaczego warto kupić dziecku klocki?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Klocki to bez wątpienia najpopularniejsze zabawki dla dzieci – zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, bez względu na wiek. Dlaczego jednak warto zdecydować się na zakup klocków dla swojego dziecka? Przedstawiamy wszystkie korzyści płynące z zabawy z klockami.

Zalety zabawy z klockami

Zabawa klockami z dzieckiem bez wątpienia ma mnóstwo zalet. Dlaczego więc warto kupić swojemu dziecku klocki

Klocki dla dzieci to przede wszystkim wspaniały sposób na naukę kształtów, kolorów oraz liczenia. Ponadto możesz wybrać dla swojego malucha także klocki z ilustracjami, które wprowadzą go w świat zwierząt, owoców, czy wielu innych zagadnień. Warto także pamiętać, że zabawa klockami konstrukcyjnymi to jeden z najprzyjemniejszych sposobów poznawania podstaw matematyki, fizyki i mechaniki – nie bez powodu są one tak często wykorzystywane w przedszkolach i szkołach jako pomoce naukowe dla najmłodszych.

Klocki to także świetny sposób na rozwijanie u dziecka kreatywności. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na klasyczne klocki konstrukcyjne, na klocki piankowe, czy na klocki z magnesami, każda zabawa klockami polegająca na wymyślaniu i projektowaniu różnego rodzaju budowli i konstrukcji to doskonała okazja do ćwiczeń kreatywnego myślenia.

Oprócz kreatywności klocki uczą także logicznego myślenia. Nawet najbardziej kreatywny pomysł na budowlę musi być dobrze przemyślany, aby mógł rzeczywiście dojść do skutku. Dlatego też układanie klocków nauczy Twoje dziecko precyzyjnego i analitycznego myślenia.

Warto także wspomnieć, że klocki mogą być świetnym narzędziem do nauki współpracy. Bez względu na to, czy maluch bawi się z opiekunem, czy z rówieśnikami, wspólne układanie klocków uczy komunikacji w grupie i współdziałania. 

Kiedy kupić dziecku klocki?

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, kiedy kupić swojemu maluchowi pierwsze klocki. Jaka jest więc odpowiedź? Tak naprawdę klockami mogą bawić się już kilkumiesięczne niemowlaki. Dzięki klockom mogą one rozwijać swój aparat ruchu oraz wszystkie zmysły. Pamiętaj jednak, aby zawsze dobierać klocki do wieku malucha – nieco innymi klockami będą bawić się dzieci trzymiesięczne, a innymi – ośmiomiesięczne. Niemniej jednak zawsze warto kupić swojej pociesze klocki do zabawy, ponieważ nie tylko pozwalają one na naukę i rozwijanie nowych umiejętności, ale także doskonale pomagają budować więź emocjonalną dziecka z opiekunem. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Ivan Samkov

Czym wyróżnia się plafon sufitowy?
Poprzedni artykuł
Jak dobrać wielkość dywanu do pomieszczenia?
Następny artykuł
Aleksandra Michaliszyn
Na co dzień studentka public relations, w wolnych chwilach fanka DIY oraz miłośniczka sportu. Ceni sobie unikatowość i ciekawe rozwiązanie, szczególnie w zakresie aranżacji wnętrz.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *