Sidekix Media/unsplash.com
ŁazienkaWnętrza

Na co zwracać uwagę podczas wyboru armatury w sklepie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Armatura powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Dlatego dopasowanie jej do łazienki czy kuchni musi być wręcz perfekcyjne. Nie zapomnij również o aspektach wizualnych. Dobranie produktu do danego pomieszczenia nie należy do najłatwiejszych zadań, zwłaszcza jeśli chcesz to zrobić samodzielnie. Na jakie elementy należy szczególnie zwrócić uwagę przy doborze armatury łazienkowej i kuchennej?

Armatura łazienkowa – co jest najważniejsze przy jej wyborze?

Armatura łazienkowa to bardzo ważny element. Składa się na nią wanna, umywalka i bidet, prysznic i muszla klozetowa. Wszystkie te elementy muszą spełniać przede wszystkim praktyczne wymogi, powinny jednak być również dopasowane pod względem wizualnym. Nie jest to łatwe zadanie zwłaszcza jeśli wykonujesz projekt samodzielnie. 

Z pewnością w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wielkość poszczególnych elementów. Nie w każdej łazience znajduje się wystarczająca ilość miejsca na wannę czy dużą umywalkę. Warto to wcześniej sprawdzić i dokładnie wymierzyć całą łazienkę. Do tego zwróć szczególną uwagę na trwałość materiału, z którego armatura została wykonana. Od tego zależy, czy poszczególne elementy pozostaną z nami przez długi czas i to w niezmienionej formie. Należy pamiętać, że remont łazienki wykonuje się raz na nawet kilkanaście lat, należy on bowiem do naprawdę kosztownych.

W następnej kolejności zwróć uwagę na funkcjonalność. Po pierwsze czy wanna spełni Twoje oczekiwania pod względem głębokości oraz kształtu. Co do muszli klozetowej powinna być dostosowana do wzrostu dorosłego człowieka. Masz do wyboru nowoczesne wersje podwieszane oraz tradycyjne, wpuszczone w podłogę. Te pierwsze sprawdzą się lepiej do mniejszych łazienek. Co do umywalki, z reguły najważniejszy jest kształt oraz sposób montażu. Większość osób wybiera bardzo praktyczne modele połączone z szafką.

Armatura kuchenna – na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę?

W przypadku armatury kuchennej sprawa jest zdecydowanie łatwiejsza, ponieważ musisz dobrać jedynie zlew, który musi pasować do mebli, które znajdują się w pomieszczeniu. Poza wymierzeniem powierzchni, którą dysponujesz, zadbaj o jego funkcjonalność, również w kuchni ten aspekt jest bardzo istotny. Pozwoli Ci bowiem wykonać wszystkie czynności, umyć produkty spożywcze oraz wygodnie zmyć naczynia.

Jeśli masz taką możliwość, wybierz wersję dwukomorową zlewu, która pozwoli Ci na korzystanie ze zlewu w dwojaki sposób jednocześnie. Możesz także zdecydować się na wersję z ociekaczem. 

Pamiętaj o sprawdzeniu trwałości tego elementu. To on będzie miał fundamentalne znaczenie. Im lepsza jakość armatury kuchennej, tym większe możliwości daje. Nie zapomnij również o kształcie oraz o materiale, z którego został wykonany zlew. Wspaniale sprawdzają się wersje aluminiowe, ale nie brakuje także amatorów granitowych propozycji. Z pewnością możesz również skorzystać z pomocy doświadczonego pracownika w sklepie budowlanym. Pomoże Ci on wybrać najlepszy produkt dla Ciebie!

Zdj. główne: Sidekix Media/unsplash.com

Jakie są rodzaje sejfów?
Poprzedni artykuł
Jak działa rekuperacja?
Następny artykuł
Klaudia Tomaszewska
Pisanie to jej praca i pasja już od wielu lat. Tworzy również fachowe teksty budowlane. Wie, jak zagruntować ścianę oraz wykonać drobne naprawy w domu. W swoich artykułach zawiera wiedzę praktyczną, nabytą przy remoncie własnego domu. Stawia na zielone wnętrza, pełne kwiatów, które filtrują powietrze. Otoczenie roślin wpływa na nią kojąco.
Może Cię zainteresować

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *