Nieprzyjemny zapach zza lodówki - o czym może świadczyć?
Fot. Alex Qian / Pexels
KuchniaWnętrza

Nieprzyjemny zapach zza lodówki – o czym może świadczyć?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli przyczyną przykrego zapachu nie jest zepsuta żywność we wnętrzu lodówki, to co może go powodować? Sprawdź, dlaczego zza twojej lodówki wydobywa się nieprzyjemny zapach.

W przypadku nieprzyjemnych zapachów z lodówki zazwyczaj powodem jest zepsuta żywność, czy resztki produktów osiadłych w szczelinach, które zalegają przez dłuższy czas. Co jednak może być powodem przykrych zapachów wydobywających się zza lodówki?

Układ odprowadzający wodę 

Lodówki posiadają zlokalizowany na tyłach system odprowadzania wody, składający się z gumowej rurki, odpływu i zbiornika, do którego trafia woda. Odpływ ten często może się zatykać, w wyniku czego powstaje nieprzyjemny zapach. Udrożnienie odpływu i oczyszczenie go powinno pomóc się pozbyć uciążliwych zapachów. Innym powodem może być wilgoć i resztki nieczystości nagromadzone w zbiorniku na wodę – co jakiś czas należy go przemyć, aby uniknąć pojawiania się przykrych zapachów zza lodówki.

Okap podszafkowy – gdzie się sprawdzi? Jaki wybrać?
Poprzedni artykuł
Ścianka działowa drewniana, czyli lamele w otwartym salonie
Następny artykuł
Aleksandra Tabak
Redaktorka portali internetowych poświęconych tematyce domu i ogrodu. Eksploruje Internet w poszukiwaniu optymalnych i ekologicznych rozwiązań dla domu. Fanka dobrego dizajnu i DIY.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *