Point3D Commercial Imaging Ltd./uinsplash.com
ŁazienkaWnętrza

Parawan nawannowy – składany czy przesuwny?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Już nigdy więcej dylematu wanna czy prysznic! Odwieczny konflikt został zażegnany jednym prostym elementem wyposażenia łazienki – parawanem nawannowym. 

Parawan nawannowy to sposób na szybkie i łatwe wytyczenie przestrzeni w taki sposób, by z wanny powstała kabina prysznicowa. Zapewnia intymność i prywatność, a także oddziela strumień wody, dzięki czemu podczas mycia się nie zalewasz całej łazienki. Sprawdź, jaki parawan wybrać do swojej łazienki!

Dlaczego warto kupić parawan nawannowy?

Parawan nawannowy to świetny sposób na zwiększenie ergonomii w małych łazienkach. Nie mogą stanąć w niej zarówno wanna, jak i kabina prysznicowa. Z parawanem nawannowym Twoja wanna zyskuje dodatkową funkcję. Sprawdzi się on również w przypadku, gdy remont łazienki, demontaż wanny i wstawienie kabiny na nowo są po prostu za drogie.

Parawan nawannowy pomaga także wydzielić przestrzeń kąpielową, dzięki czemu podczas prysznica lub kąpieli czujesz się bardziej komfortowo, a wewnątrz utrzymuje się przyjemne ciepło. No i oczywiście woda nie rozlewa się po całej łazience – zatrzymuje się na ściankach parawanu, który pełni podobną funkcję, co zasłonka prysznicowa.

Parawan składany (harmonijkowy)

Parawan harmonijkowy pasuje do każdego typu wanny, a do jego użytkowania nie potrzeba prowadnic – dzięki temu jest łatwy w montażu. Składa się z kilku elementów-skrzydeł, które można złożyć – jak sama nazwa wskazuje – w harmonijkę. Dzięki temu zajmuje bardzo mało miejsca, gdy jest nieużywany, a nad nim można zamontować suszarki. Samodzielnie również dobierasz ilość modułów – im ich więcej, tym lepsza osłona przed zimnem, wodą i nieproszonym spojrzeniem. 

Parawan przesuwny (rozsuwany)

Można wybierać spośród wielu modeli. Różnią się one ilością modułów, a także sposobem montażu prowadnic. Są bowiem parawany przesuwne, które montuje się do krawędzi wanny i sufitu, a także takie, które z jednej strony przymocowane są do ściany – jest to również zależne od układu łazienki i usytuowania wanny. Są bardzo szczelne, jednak trzeba liczyć się z tym, że zabierają sporo miejsca i wcale nie tak łatwo je zdemontować.

Parawan wahadłowy 

To minimalistyczne rozwiązanie, które w metalowo-szklanej wersji wygląda bardzo estetycznie, jednak nie jest zbyt praktyczne. Parawan wahadłowy to tak naprawdę jeden panel, który można otwierać do wewnątrz lub na zewnątrz wanny. Zasłania on tylko część przestrzeni kąpielowej, więc nie zapewnia izolacji ciepła. Jest najrzadziej wybierany spośród wymienionych tu rozwiązań, gdyż nie chroni też przed zachlapaniem łazienki.

Zdj. główne: Point3D Commercial Imaging Ltd./uinsplash.com

Czym można ozdobić ogród?
Poprzedni artykuł
Barek w salonie? Zobacz, jak go zaaranżować
Następny artykuł
Weronika Kulesza
Studentka trzeciego roku dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, która od zawsze kochała pracę z tekstem. Artykuły pisze, podśpiewując pod nosem hiszpańskie piosenki - a jeśli uda jej się wygrać na loterii, będzie je tworzyć w słonecznej Barcelonie. Uwielbia otaczać się roślinami, a szczególne miejsce w jej sercu znajdują różaneczniki. Z pasją pisze teksty utrzymane w tematyce home&garden.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *