Łóżko tapicerowane – wady i zalety
Sypialnia

Łóżko tapicerowane – wady i zalety

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Łóżko kojarzy Ci się z drewnianą lub metalową ramą? A co, jeśli podsuniemy Ci trzecią opcję? Łóżko tapicerowane ma liczne zalety, ale też kilka wad. Dowiedz się o nim więcej!

Opinie na temat tapicerowanych łóżek są podzielone. Czy da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy warto kupić łóżko tapicerowane? Niestety nie, gdyż taka decyzja zależy od wielu czynników. Najlepiej jest poznać plusy i minusy tego rozwiązania.

Zalety łóżek tapicerowanych

Łóżko tapicerowane to rozwiązanie, na które coraz częściej stawiamy podczas wyposażania sypialni. Czy to dobry pomysł? Z pewnością nie da się przejść obojętnie obok licznych zalet łóżek tapicerowanych. Te najczęściej wymieniane to:

  • stosunkowo niska cena – w czasach szybko rosnących cen niemal każdy szuka oszczędności. Jeśli więc musisz wymienić meble, to tapicerowane łóżko warto przemyśleć choćby z uwagi na niewygórowaną cenę;
  • szeroka oferta wzorów i kolorów – postawienie na łóżko tapicerowane daje niemal nieskończoną liczbę wariantów do wyboru. Łóżka tapicerowane umożliwiają niesamowitą personalizację sypialni. Jeśli na przykład wiesz, że łatwiej jest Ci się zrelaksować w pomieszczeniu urządzonym w spokojnych kolorach, to z pewnością znajdziesz łóżko tapicerowane w takim odcieniu;
  • łatwość dopasowania łóżka do stylu pomieszczenia – ta zaleta wynika nieco z powyższej, jednak uważamy, że wart podkreślenia jest fakt, że bez problemu znajdziemy mebel, który będzie pasować do pokoju dziecka, do pokoju osoby starszej lub do sypialni młodych osób, które cenią sobie np. styl art déco. Duża liczba rodzajów materiałów używanych do tapicerowania łóżek sprawia, że z łatwością dopasujemy ten mebel do stylu naszej sypialni.

Łóżka tapicerowane – wady

Każdy kij ma dwa końce, zatem łóżka tapicerowane mają nie tylko zalety, ale też kilka wad, których warto być świadomym jeszcze przed decyzją o zakupie. Właściciele łóżek tapicerowanych narzekają najczęściej na:

  • trudne czyszczenie osadzającego się na nich kurzu i roztoczy – jest to ogromna wada szczególnie dla osób borykających się z alergią wziewną lub astmą. Regularne czyszczenie tapicerki oczywiście wyklucza niemal zupełnie ten problem, jednak przy silnych alergiach może być to zbyt pracochłonne, dlatego może lepiej w tym przypadku postawić na inny rodzaj łóżka;
  • utratę intensywnych barw tapicerki, a nieraz nawet jej wycieranie czy strzępienie się – będzie to najbardziej widoczne w przypadku częstego czyszczenia tapicerki oraz w sytuacji, gdy nasza sypialnia jest mocno nasłoneczniona. Kupując łóżko tapicerowane, warto postawić na materiał wysokiej jakości, by zminimalizować ryzyko jego wyblaknięcia;
  • zmieniającą się modę i gusta – jeśli wybierzesz łóżko z tapicerką o mniej klasycznym wzorze, niestety w ciągu maksymalnie kilku sezonów wyjdzie z mody. Jeśli zatem chcesz uniknąć dodatkowych kosztów związanych ze zmianą tapicerki, postaw na bardziej uniwersalny wzór i kolor materiału.

Łóżka tapicerowane do sypialni – czy warto?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od indywidualnych upodobań oraz ograniczeń (jak np. alergia). Zanim wybierzesz konkretny rodzaj łóżka, z pewnością warto obejrzeć różne warianty tego mebla, by dokonać możliwie najlepszego wyboru.

Zdj. główne: Engin_Akyurt/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak palić w kominku?
Jak palić w kominku?
Dowiedz się, jak oraz czym należy palić w kominku, a także, jakie są największe zalety jego posiadania.
Trendy wnętrzarskie 2020 – sprawdzamy! Jak wyglądają aranżacje?
Trendy wnętrzarskie 2020 – sprawdzamy! Jak wyglądają aranżacje?
Rok 2020 różni się pod względem modnych i pięknych wnętrz od poprzednich sezonów. Mówimy: sprawdzamy! Czy w aranżacjach króluje to, co modne?
Szafa chłodnicza w gastronomii – jak wybrać właściwą?
Szafa chłodnicza w gastronomii – jak wybrać właściwą?
Czym warto kierować się przy ich wyborze? Podpowiadamy!
Ostatnie wpisy