Szafka na buty z palet
Photo by webandi from Pixabay.com
Zrób to sam

Szafka na buty z palet — DIY

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czasem, żeby mieć praktyczny i ekstrawagancki mebel w swoim domu, nie musimy wydawać na niego dużo pieniędzy i zrobić go samemu, przy okazji działając w zgodzie z zasadami recyklingu. Co więcej, wykorzystując palety, zapewniasz sobie porządek w przedpokoju i już nigdy nie potkniesz się o rozrzucone w przedpokoju buty. 

Jak zrobić szafkę na buty z palet? 

Na początku musisz zdecydować, jak dużą szafkę zamierzasz zrobić i sprawdzić, ile miejsca w przedpokoju możesz na nią poświęcić. W przypadku kiedy potrzebujesz szafkę na buty na wysokim obcasie, wystarczy Ci jedna paleta. Przetnij ją na pół, złącz, a następnie przeszlifuj papierem ściernym. Na koniec pomaluj na wybrany przez Ciebie kolor i przymocuj pionowo do ściany. 

W przypadku szafki z siedziskiem po przemierzeniu wymiarów przygotuj paletę lub dwie (zależy ile kondygnacji będzie mieć szafeczka oraz czy przewidujesz również oparcie). Kiedy wybierasz mniejszą opcję, przytnij paletę na pół, a następnie nałóż na siebie części mocując je do siebie, w dużej po prostu pomiń cięcie. Zabieg powtórz w zależności od ilości interesujących Cię kondygnacji. Następnie zeszlifuj boki i ranty i pomaluj. Możesz przymocować również oparcie oraz kółka, które pozwolą przestawiać szafkę bez konieczności rysowania podłogi.

Jak hodować tymianek na balkonie?
Poprzedni artykuł
Wentylator kolumnowy — wady i zalety
Następny artykuł
Marta Kozłowska
Dziennikarka po poznańskiej polonistyce. Swój pokój zamieniła w bibliotekę połączoną z prywatną, kwiatową dżunglą. Wszyscy zawsze powtarzali jej, że potrafi zrobić coś z niczego, a pod jej łóżkiem zawsze znajdzie się młotek lub śrubokręt. Żadne DIY nie jest jej straszne.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *