Szafka na buty z palet
Photo by webandi from Pixabay.com
Zrób to sam

Szafka na buty z palet — DIY

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czasem, żeby mieć praktyczny i ekstrawagancki mebel w swoim domu, nie musimy wydawać na niego dużo pieniędzy i zrobić go samemu, przy okazji działając w zgodzie z zasadami recyklingu. Co więcej, wykorzystując palety, zapewniasz sobie porządek w przedpokoju i już nigdy nie potkniesz się o rozrzucone w przedpokoju buty. 

Jak zrobić szafkę na buty z palet? 

Na początku musisz zdecydować, jak dużą szafkę zamierzasz zrobić i sprawdzić, ile miejsca w przedpokoju możesz na nią poświęcić. W przypadku kiedy potrzebujesz szafkę na buty na wysokim obcasie, wystarczy Ci jedna paleta. Przetnij ją na pół, złącz, a następnie przeszlifuj papierem ściernym. Na koniec pomaluj na wybrany przez Ciebie kolor i przymocuj pionowo do ściany. 

W przypadku szafki z siedziskiem po przemierzeniu wymiarów przygotuj paletę lub dwie (zależy ile kondygnacji będzie mieć szafeczka oraz czy przewidujesz również oparcie). Kiedy wybierasz mniejszą opcję, przytnij paletę na pół, a następnie nałóż na siebie części mocując je do siebie, w dużej po prostu pomiń cięcie. Zabieg powtórz w zależności od ilości interesujących Cię kondygnacji. Następnie zeszlifuj boki i ranty i pomaluj. Możesz przymocować również oparcie oraz kółka, które pozwolą przestawiać szafkę bez konieczności rysowania podłogi.

Jak hodować tymianek na balkonie?
Poprzedni artykuł
Wentylator kolumnowy — wady i zalety
Następny artykuł
Marta Kozłowska
Dziennikarka po poznańskiej polonistyce. Swój pokój zamieniła w bibliotekę połączoną z prywatną, kwiatową dżunglą. Wszyscy zawsze powtarzali jej, że potrafi zrobić coś z niczego, a pod jej łóżkiem zawsze znajdzie się młotek lub śrubokręt. Żadne DIY nie jest jej straszne.
Może Cię zainteresować

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *