Ściana przesuwna – kiedy ją wybrać?
Inne

Ściana przesuwna – kiedy ją wybrać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W jednym domu przeważnie koegzystuje kilka osób. Aby wspólne mieszkanie pod jednym dachem nie przerodziło się w katorgę, warto nie utrudniać życia innym domownikom. W poniższym artykule przedstawiona zostanie ściana przesuwna jako metoda na między innymi spokój w domu.

Sprzeczne potrzeby domowników

Jest godzina 17. Dzieci wróciły ze szkoły, rodzice z pracy. Te pierwsze chciałyby odrobić lekcje i przygotować się do jutrzejszego sprawdzianu z matematyki. Rodzice z kolei chcą przygotować obiad swoim pociechom. Powstają dwie sprzeczne potrzeby! Gotowanie generuje duże ilości hałasu i rozpraszających zapachów. Z kolei nauka wymaga ciszy i skupienia. I tutaj pojawia się ściana przesuwna jako remedium na problem. Niczym drzwi przesuwne w garderobie pozwala ona szczelnie oddzielić od siebie różne części domu.

Dwójka dzieci w jednym pokoju

Większość dzieci marzy o własnym pokoju. Nic w tym dziwnego. Jest to ich pierwsza prywatna przestrzeń, w której nikt i nic im nie przeszkadza. Jednak wielu rodziców posiada wiele pociech. A ich mieszkanie czy dom są zbyt małe, by zapewnić osobne pomieszczenia każdemu z nich. Tutaj ponownie pomogą drzwi przesuwne. Można poprowadzić je bowiem w poprzek dzielonego przez dzieci pomieszczenia. Tak oto każde z nich otrzyma swój prywatny kawałek domu.

Wysokie ściany przesuwne

Osobną kategorią są tu wysokie drzwi przesuwne. Często montuje się je w salach konferencyjnych czy wykładowych na uczelniach wyższych. Pozwalają one przykładowo na organizację dwóch wykładów czy wydarzeń w jednej i tej samej sali. Ściany takie cechuje często ponadprzeciętna izolacja akustyczna i estetyka.

Ściany przesuwne przesuwne – gdzie kupić?

Jednym z bardziej rozpoznawalnych producentów takich urządzeń jest firma Optimal Poland. Może się ona pochwalić między innymi 11-metrowymi drzwiami o wadze 900 kilogramów! Firma oferuje takie produkty dla biur, uczelni i innych klientów. Ponadto w jej ofercie możliwe jest kupno ścian ogniowych. One z kolei służą do zapewniania bezpieczeństwa przeciwpożarowego w budynkach. Jeśli już dochodzi do pożaru, ściana ogniowa nie pozwala mu na rozprzestrzenianie się, ograniczając jego obszar do absolutnego minimum.

Do każdego swojego produktu Optimal Poland oferuje usługi serwisowe. Możliwy jest serwis prewencyjny, gwarancyjny oraz pogwarancyjny, zawsze z wykorzystaniem oryginalnych części. Na stronie przedsiębiorstwa można uzyskać także wgląd w najlepsze jej realizacje, aby przekonać się o wysokiej jakości świadczonych przez nią usług.

Zdj. główne: Flipsnack/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie rośliny wybrać do mieszkania z małym dostępem do światła?
Jakie rośliny wybrać do mieszkania z małym dostępem do światła?
Wybierz idealne rośliny do twojego mieszkania, nawet jeśli jest mało naturalnego światła. Odkryj, które gatunki będą najlepsze i jak prawidłowo o nie dbać.
Jak oszczędzać na kosztach eksploatacji przydomowych oczyszczalni ścieków dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym?
Jak oszczędzać na kosztach eksploatacji przydomowych oczyszczalni ścieków dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym?
Odkryj nowoczesne rozwiązania technologiczne pomagające w znacznym oszczędzaniu kosztów eksploatacji przydomowych oczyszczalni ścieków. Przedstawiamy praktyczne porady, które pomogą Ci zredukować wydatki.
Jak przyozdobić kosz na kwiaty?
Jak przyozdobić kosz na kwiaty?
Chcesz samodzielnie przyozdobić kosz na kwiaty? Przeczytaj TOP 5 propozycji jak to zrobić.
Ostatnie wpisy