Co powinno znaleźć się w zakładzie produkcyjnym?
Inne

Co powinno znaleźć się w zakładzie produkcyjnym?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Budynki przemysłowe charakteryzują się bardzo specyficznymi wymaganiami co do wyposażenia. Przez duże powierzchnie hal oraz ogromne gabaryty niektórych maszyn fabrycznych, do zapewnienia sprawnego działania produkcji oraz bezpieczeństwa, konieczna jest obecność specjalnego sprzętu. Niektóre z elementów wymagane są w przepisach BHP, inne ułatwiają pracę, kolejne wpływają na jakość i tempo produkcji. Oto urządzenia, których nie powinno zabraknąć w zakładzie przemysłowym.    

Wycieraczki   

Kolejnym elementem potrzebnym, by zapewnić bezpieczeństwo na hali przemysłowej, jest porządek. W fabrykach nie brakuje różnego rodzaju pyłów oraz kurzu, które tworzą na podłodze oraz innych powierzchniach płaskich warstwę, na której łatwo się poślizgnąć. Przy stanowiskach, na których taka warstwa może się osadzać, warto dla bezpieczeństwa umieścić wycieraczki zewnętrzne, które świetnie pochłoną i zatrzymują zanieczyszczenia, a ich antypoślizgowa powierzchnia zapewnia stabilność. 

Mierniki jakości powietrza  

Duża ilość zanieczyszczeń w powietrzu stwarza niebezpieczeństwo dla dróg oddechowych pracowników. Jeśli konieczna jest praca w obecności substancji niebezpiecznych lub dużej ilości pyłów, pracownicy powinni mieć zapewnione maski przeciwpyłowe. Chronią one płuca przed dostaniem się do nich żrących oparów lub cząsteczek zanieczyszczeń. Stosowanie środków ochrony osobistej może pomóc w prewencji chorób wywołanych częstym wdychaniem pyłu lub toksycznych substancji. W zakładach przemysłowych nie brakuje działów, w których wieloletnia praca może być potencjalnie szkodliwa. Zwłaszcza na tych stanowiskach, pracownicy muszą mieć zapewnioną najwyższej klasy ochronę. W zakładzie produkcyjnym potrzebne są mierniki jakości powietrza. Powinny być też prowadzone regularne pomiary zapachu.    

Nowoczesne technologie w przemyśle 

Technologia komputerowego sterowania numerycznego jest dla przemysłu kluczowa, ponieważ pozwala na przyspieszenie procesu produkcji bez szkody dla jakości produktu końcowego. Obróbka materiału za pomocą maszyn CNC to niezwykle precyzyjne i w pełni zautomatyzowane działanie, któremu nie może równać się ludzka ręka. Praca tego urządzenia przypomina tradycyjne skrawanie powierzchni materiału za pomocą ostrych noży tokarskich. Poddawany obróbce produkt porusza się w ruchu obrotowym, a nóż przesuwający się liniowo, skrawa zewnętrzną warstwę materiału według zaprogramowanych w tokarce wytycznych. Produkcja przy użyciu technologii CNC to proces, który zachodzi przy użyciu wyłącznie maszyny sterowanej komputerowo, więc nie ma mowy o błędach czy pomyłkach, jakie mogą się zdarzać przy pracy człowieka. Szczegółową kontrolę jakości można przeprowadzą systemy wizyjne, które niezwykle dokładnie zauważają najmniejsze błędy w produkcji.   

Fot: Christopher Burns/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie rośliny wybrać do mieszkania z małym dostępem do światła?
Jakie rośliny wybrać do mieszkania z małym dostępem do światła?
Wybierz idealne rośliny do twojego mieszkania, nawet jeśli jest mało naturalnego światła. Odkryj, które gatunki będą najlepsze i jak prawidłowo o nie dbać.
Drzwi z ukrytą ościeżnicą – poznaj najnowszy trend!
Drzwi z ukrytą ościeżnicą – poznaj najnowszy trend!
Remontujesz dom? Zastanawiasz się, jakie drzwi wybrać? Zwróć uwagę na modele z ukrytą ościeżnicą!
Dlaczego warto kupić dziecku klocki?
Dlaczego warto kupić dziecku klocki?
Klocki to jedna z najpopularniejszych zabawek dla dzieci. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Przedstawiamy wszystkie korzyści zabawy klockami.
Ostatnie wpisy