Eko sposoby na oszczędzanie wody
Zrób to sam

Eko sposoby na oszczędzanie wody

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ekologia to w dzisiejszych czasach nie tylko popularny trend, ale konieczność. Co możesz zrobić, aby również dołożyć swoją cegiełkę do ratowania naszej planety? Podpowiadamy, jakie kroki możesz podjąć, aby już dzisiaj zacząć oszczędzać wodę!

Woda to najcenniejsze, co daje nam planeta. Dlatego też tak ważne jest, aby podchodzić do niej z rozwagą oraz szacunkiem. Dowiedz się, co możesz zrobić, aby być bardziej eko oraz oszczędzać wodę.

Oszczędzanie wody w domu – jak to zrobić?

W naszych domach zużywamy ogromne ilości wody. Jest to nie tylko nieekologiczne, ale również nieekonomiczne. Możesz jednak wprowadzić do swojej codziennej rutyny kilka zachowań, które pozwolą Ci na rozważniejsze podejście do zużycia wody.

Sprawdź hydraulikę

Pierwszym krokiem do oszczędzania wody jest sprawdzenie sprawności hydrauliki. Koniecznie wezwij fachowca, aby sprawdził, czy wszystkie rury w Twoim domu są szczelne. Pamiętaj, że cieknąca woda, o której możesz nie mieć pojęcia, jest nie tylko mało ekologiczna, ale również mało opłacalna dla Twojego portfela. Jeśli więc chcesz zadbać zarówno o środowisko, jak i o swoje finanse, to sprawdzanie rur raz na jakiś czas jest obowiązkowym krokiem. 

Codzienne zachowania

Również zmiana codziennych zachowań pomoże Ci ograniczyć zużycie wody. Co dokładnie warto wprowadzić do swojej codziennej ruty?

Warto zacząć od swoich nawyków dotyczących kąpieli. Nie od dziś wiadomo, że znacznie lepszym dla planety rozwiązaniem jest prysznic. Pamiętaj jednak, że nie może trwać on zbyt długo, ponieważ wtedy skutek będzie odwrotny od zamierzonego. 

Nawyki oszczędzające wodę warto wprowadzić także w kuchni. Jak? Nastawiaj zmywarkę tylko wtedy, kiedy będzie pełna, płucz owoce i warzywa w zlewie lub garnku napełnionym wodą, a nie pod bieżącym strumieniem, gotując produkty w garnku, wlej tylko tyle wody, aby je zakryć. Takie drobne zmiany będą dla Ciebie praktycznie niezauważalne, ale jednocześnie będą w stanie wiele zmienić.

Zbieraj deszczówkę

Jeśli mieszkasz w domu lub posiadasz działkę, to możesz zdecydować się również na zbieranie deszczówki. Największą zaletą tego rozwiązania jest oczywiście fakt, że woda pozyskana w ten sposób jest nie tylko ekologiczna, ale również darmowa. Możesz z powodzeniem wykorzystać ją na przykład do podlewania ogrodu – deszczówka jest znacznie lepsza dla roślin, ponieważ nie zawiera chloru. Świetnie sprawdzi się również do sprzątania. Pamiętaj jednak, że aby zbierać deszczówkę, potrzebne będą zbiorniki na wodę deszczową

Fot.: Burst/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Weganizm coraz popularniejszy, ale trudno nam zrezygnować z sera i mięsa
Weganizm coraz popularniejszy, ale trudno nam zrezygnować z sera i mięsa
Dieta roślinna coraz bardziej przypada do gustu Polakom! Zobacz, jakie wegańskie potrawy Polacy lubią najbardziej oraz czego trudno nam sobie odmówić.
Jak stworzyć przyjazne dla roślin środowisko wewnątrz domu
Jak stworzyć przyjazne dla roślin środowisko wewnątrz domu
W tym artykule przedstawimy kilka kluczowych kroków, które pomogą Ci stworzyć idealne warunki dla roślin wewnątrz Twojego domu.
Jodełka – ponadczasowe panele, które pasują do każdego salonu
Jodełka – ponadczasowe panele, które pasują do każdego salonu
Marzysz o podłodze nawiązującej do przedwojennych aranżacji w nowoczesnym wydaniu? Sprawdź, jak fantastycznie wygląda jodełka ułożona w salonie!
Ostatnie wpisy