Jak urządzić pokój dla dwóch chłopców?
Pokój dzieckaWnętrza

Jak urządzić pokój dla dwóch chłopców?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jeden pokój dla dwóch chłopców? Czemu nie? Takie rozwiązanie może być bardzo praktyczne, jednak podczas urządzania pokoju musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Wspólny pokój dla dwóch chłopców

Wielu rodziców zastanawia się, czy wspólny pokój dla dwóch chłopców jest na pewno dobrym pomysłem. Obawiają się, że w jednym pokoju nie uda się zmieścić wszystkich potrzebnych mebli i akcesoriów, jednak dobrze przemyślane rozwiązania pozwolą stworzyć funkcjonalną przestrzeń. Mamy dla Ciebie kilka przydatnych rad – na początku porozmawiajmy o łóżkach.

Jakie łóżka do wspólnego pokoju dla chłopców?

Piętrowe! Oczywiście tylko wówczas, gdy chłopcy są na tyle duzi, że piętrowe łóżko będzie dla nich bezpieczne. Piętrowe łóżko to oszczędność miejsca, dzięki niemu wykorzystamy mniej powierzchni podłogi niż przy tradycyjnych dwóch łóżkach. Dodatkowy atut to dużo frajdy dla dzieciaków. 

Nie zapomnij o biurkach!

Jeśli we wspólnym pokoju mają zamieszkać chłopcy w wieku szkolnym lub choćby przedszkolnym, to konieczne jest zapewnienie im odpowiedniego miejsca do rysowania, nauki i gry na komputerze. Najlepiej sprawdzi się oczywiście biurko, pamiętaj jednak, że każdy z chłopców musi mieć swoje własne. Jeśli pokój jest niewielki, to dobrym pomysłem będzie zakup biurka dwuosobowego, które zajmie nieco mniej miejsca niż dwa standardowe biurka. 

Komoda, szafa na ubrania, regał

W pokoju musisz oczywiście znaleźć miejsce na komodę i szafę na ubrania. Pamiętaj też o postawieniu w pokoju chłopców regałów na książki. Najlepiej, by każde dziecko miało własne półki, na których będzie ustawiać swoje rzeczy. 

Pokój dwójki dzieci, nawet jeśli ma spory metraż, bardzo szybko się zapełnia. Dlatego warto wykorzystać systemy szaf i półek, które można zamontować na ścianie. Takie rozwiązanie pozwala zachować wolne miejsce na podłodze, które w pokoju dziecięcym jest bardzo potrzebne. W końcu podłoga to najlepsze miejsce do zabawy!

Daj dziecku własną przestrzeń

I na koniec jeszcze jedna, bardzo ważna kwestia (być może nawet najważniejsza). Jeśli przygotowujesz wspólny pokój dla dwóch chłopców, to pamiętaj o tym, by zapewnić każdemu z nich trochę własnej przestrzeni. Każdy czasami musi odsapnąć, wyciszyć się we własnym kącie. Dlatego jeśli masz możliwość, to spróbuj wydzielić w pokoju dwie odrębne strefy. Możesz to zrobić za pomocą mebli, ale jeśli masz fundusze, to warto pomyśleć o ustawieniu parawanu.

Pokój dwóch chłopców nie musi być jednolity. Będą w nim mieszkać dwie osoby, które mają często bardzo różne zainteresowania i gusta. Dlatego dobrze jest w strefie każdego chłopca wprowadzić elementy, które będą nawiązywać do jego osobowości i zainteresowań. Jak to zrobić? Sposobów jest mnóstwo, a naszym zdaniem najprostszy z nich to pomalowanie całego pokoju na jeden neutralny kolor i ozdobienie ścian w strefach każdego z chłopców zgodnie z ich upodobaniami (np. dobór odpowiednich plakatów, wzoru tapet czy choćby naklejek ściennych w przypadku młodszych dzieci). 

Mamy nadzieję, że powyższe rady, jak urządzić pokój dla dwóch chłopców, będą dla Ciebie przydatne. Masz inne ciekawe pomysły? Podziel się nimi w komentarzu!

Zdj. główne: Matt Walsh/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak urządzić pokój przedszkolaka?
Jak urządzić pokój przedszkolaka?
Pokój przedszkolaka nie musi być urządzany w chaosie! Sprawdź jak stworzyć idealną przestrzeń dla twojego malucha!
Panele, płytki czy podłoga winylowa? Jaką podłogę wybrać do otwartej kuchni?
Panele, płytki czy podłoga winylowa? Jaką podłogę wybrać do otwartej kuchni?
Podpowiadamy, jaką podłogę najlepiej wybrać do kuchni - panele, płytki czy podłogę winylową? Zobacz!
Jaki okap do kuchni wybrać?
Jaki okap do kuchni wybrać?
Szukasz okapu do swojej kuchni, jednak nie wiesz jaki model wybrać? Wejdź i dowiedz się, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupów!
Ostatnie wpisy