Myjki ciśnieniowe – jakie są ich zalety?
PozostałeWnętrza

Myjki ciśnieniowe – jakie są ich zalety?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Myjka ciśnieniowa to bardzo przydatny sprzęt, zwłaszcza jeżeli mówimy o sporych gospodarstwach domowych. Ich niewątpliwym atutem jest szerokie zastosowanie i wielkie możliwości. Skutecznie radzą sobie z czyszczeniem trudno dostępnej powierzchni. Strumień wody pod ciśnieniem nada się do czyszczenia zarówno kostki brukowej, jak i mebli ogrodowych, lecz nie tylko. Poradzi sobie także z elewacjami, pojazdami, rowerami, czy maszynami ogrodowymi. Jakie zalety możemy wymienić, wybierać markowy sprzęt?

Zalety myjki ciśnieniowej – kompaktowe gabaryty

Myjki pod wysokim ciśnieniem wykorzystuje się często do mycia dużych powierzchni. Ich niewątpliwą zaletą jest wielkość, ciężar oraz duża mobilność. Część z tych urządzeń, które możemy kupić zarówno stacjonarnie, jak i w sklepie internetowym zmieści się w bagażniku auta. Dzięki temu zaawansowane praca może wykonywać zarówno osoba prywatna, jak i firma sprzątająca – i to bez konieczności używania chemicznych środków czyszczących.

Należy jednak zaznaczyć, że na rynku występuje kilka odmian myjek ciśnieniowych. Wybór konkretnej jest determinowany poszczególnymi potrzebami. Inny sprzęt wybierzemy do czyszczenia samochodu, a inny do mycia chodnika przydomowego lub sprzątania dużego magazynu.

Mechanika – jedna z ważniejszych zalet myjek

Czynniki, na które warto zwrócić uwagę to oczywiście mechanika, a dokładniej rzecz ujmując wydajność pompy i parametry silnika. Takie produkty są bardzo wydajne przy relatywnej oszczędności. Zużywają mało energii elektrycznej lub paliwa w przypadku myjek spalinowych. Nie trzeba także używać zbyt wielu detergentów. Czyszczenie za pomocą niskiego zużycia wody lub niskiej emisji spalin wpływa również na środowisko. Myjki ciśnieniowe są więc ciekawymi urządzeniami po każdym względem. Czyszczenie za pomocą różnych końcówek optymalizuje czas pracy i pozwala dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Węże stosowane w myjkach umożliwiają duży zasięg i ułatwiają pracę na dużych powierzchniach. Powoduje to sporą oszczędność finansową.

Szybkie i bezpieczne

Skuteczność i dokładność nawet jeżeli chodzi o trudno zmywalne zanieczyszczenia to także duża zaleta myjki ciśnieniowej. Technologia punktowego strumieniowa wody, w której ciśnienie osiąga nawet do 150 barów, pozwala zmierzyć się z każdym zanieczyszczeniem. Oprócz funkcjonalności myjki i jej szerokiej możliwości sprzątania warto zaznaczyć także, że jest to bezpieczna opcja, szybka i niezwykle kompleksowa – nie powoduje zadrapań, uszkodzeń i zniszczeń w przeciwieństwie do innych inwazyjnych metod czyszczenia.

Myjka ciśnieniowa — wydajne i oszczędne rozwiązanie

Co prawda wspominaliśmy już o wydajności i oszczędności, którą przynosi to urządzenie, jednak musimy powtórzyć to jeszcze raz. Mycie ciśnieniowe to niezwykła wydajność i oszczędność. Szeroki zasięg oznacza optymalizacji czasu pracy, używanych detergentów oraz wody. Kto nie chciałby skorzystać z takiego typu produktów? Jeżeli potrzebujemy takiego urządzenia tylko do jednorazowego zastosowania, dobrym pomysłem może być wynajem myjki ciśnieniowej.

Do mycia wstępnego i piaskowego

Zastosowanie myjek pod ciśnieniem jest również bardzo wygodne. Możemy włożyć mniej wysiłku przy takim samych lub lepszych efektach w stosunku do innych metod. Znakomicie nadają się do mycia powierzchni delikatnych i zewnętrznych. Myjkę możemy użyć zarówno do czyszczenia elewacji, jak i delikatnych części karoserii auta. Ciśnienie możemy wykorzystać również do trudnych zabrudzeń oraz mycia wstępnego, czy mycia piaskowego w celu usuwania rdzy, lakieru oraz farby.

Mycie miejsc trudno dostępnych

Dużą zaletą myjek jest to, że są skuteczne nawet w czyszczeniu trudno dostępnych miejsc. Służą do tego akcesoria w postaci np. węży do czyszczenia rur czy adapter kątowy. Stosując myjkę, możemy zastosować również tryb kombinacyjny. Stosowanie strumieni płaskich i rozproszonych w połączeniu z punktowymi, rotacyjnymi i wąskimi da najskuteczniejsze efekty.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przegrzewanie mieszkania – dlaczego Polacy to robią i czym to grozi?
Przegrzewanie mieszkania – dlaczego Polacy to robią i czym to grozi?
Według badań, Polacy przegrzewają swoje mieszkania. Dlaczego tak się dzieje i czym to grozi?
Na co zwracać uwagę przy zakupie pierwszego mieszkania?
Na co zwracać uwagę przy zakupie pierwszego mieszkania?
Chcesz kupić mieszkanie, by w końcu móc zamieszkać w swoich własnych czterech kątach? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy zakupie lokum.
Jak monitorować zużycie wody?
Jak monitorować zużycie wody?
Chcesz monitorować zużycie wody u siebie w domu? Przeczytaj, jak to zrobić.
Ostatnie wpisy