Ocieplanie domu – samodzielnie czy z firmą budowlaną?
Budowa i remont

Ocieplanie domu – samodzielnie czy z firmą budowlaną?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Każdy właściciel domu prędzej, czy później musi pomyśleć o jego ociepleniu. Najczęściej jest to kwestia rozwiązywana już na etapie stawiania nowej nieruchomości, jednak zdarzają się sytuacje, kiedy ocieplenia wymaga gotowy budynek.

Ocieplenie pozornie nie jest skomplikowanym procesem, jednak kryje wiele pułapek, w które może wpaść niedoświadczony fachowiec lub kompletny amator. Wysoki poziom ochrony termicznej domu zależy od wielu czynników i wymaga czasu. Jeśli więc nie masz odpowiedniej wiedzy i jesteś zapracowany, lepiej zatrudnić ekipę profesjonalistów działającą w województwie mazowieckim, opolskim czy dolnośląskim.

Po co ocieplać dom?

Choć ocieplenie nieruchomości to dość kosztowna inwestycja, to warto rozważać ją w dłuższej perspektywie czasu. To jednorazowe działanie, które może przynieść same korzyści, a związane z nimi oszczędności szybko zwrócą koszty samej izolacji termicznej. Jeśli nadal się wahasz, poznaj najważniejsze zalety ocieplenia elewacji budynku:

  • Lepsza gospodarka energetyczna w domu. Zimą odpowiednia izolacja nie pozwala na „uciekanie” ciepła z pomieszczeń, dzięki temu obciążenie ogrzewania jest mniejsze, a w lecie dom się nie przegrzewa.
  • Wymierne oszczędności. Płacisz mniej za ogrzewanie zimą oraz za klimatyzację w czasie upałów.
  • Dłuższa żywotność nieruchomości. Izolacja chroni wszystkie elementy konstrukcji domu przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych takich jak słońce, niskie temperatury i wilgoć.
  • Dodatkowa izolacja akustyczna. Warstwa ocieplenia doskonale pochłania fale dźwiękowe, sprawiając, że wnętrze domu jest cichsze.
  • Dodatkową zaletą zewnętrznego ocieplania domu jest odświeżenie wyglądu elewacji.

Komu zlecić ocieplenie domu?

Wiele osób, chcąc zaoszczędzić, decyduje się na samodzielne ocieplenie domu. Z ogólnodostępnymi poradnikami internetowymi, każdy może poradzić sobie z tym zadaniem. Pozostaje jednak pytanie: czy zrobi to dobrze? Efekt końcowy zależeć będzie od: jakości materiałów, właściwej ich ilości i rodzaju, przemyślanego schematu izolacji oraz zgodności z technologiami instalacyjnymi. Trudności mogą pojawić się już na etapie wyboru materiałów izolacyjnych, a przy wyższych domach trzeba jeszcze wziąć pod uwagę koszt wynajmu rusztowania. Na samo ocieplanie elewacji trzeba mieć czas – być może konieczny będzie urlop w pracy, ale zwykle jest to ograniczona ilość dni, a pośpiech z tym związany nie jest dobrym doradcą.

Jeśli nie czujesz się pewnie w takich tematach, jak budowa czy remont domu, a do tego brakuje ci czasu na skrupulatną i dokładną instalację izolacji termicznej, lepiej od razu skorzystaj z fachowej pomocy. Bez względu na to, gdzie jesteś  – nad morzem czy w stolicy – sprawdzone, mazowieckie czy warmińsko-mazurskie, firmy budowlane to oszczędność czasu, a także gwarancja dobrze wykonanej pracy. Z pewnością też unikniesz najbardziej podstawowych błędów, które obniżyłyby trwałość całej izolacji.    

Właściwie wykonana ocieplenie zapewnia nie tylko komfortowe warunki w domu w chłodniejszych sezonach, ale pomaga też znacznie zaoszczędzić na kosztach energii, co jest szczególnie ważne w dobie regularnie rosnących stawek. Proces instalacji izolacji termicznej jest prosty tylko na pierwszy rzut oka. Jest w nim wiele niuansów, które trzeba wziąć pod uwagę, a z których doskonale zdają sobie sprawę tylko doświadczeni specjaliści. Dlatego jeśli planujesz ocieplenie domu, wyszukaj lokalne firmy budowlane – małopolskie, śląskie czy mazowieckie – i skorzystaj z ich usług.

Fot.: Erik Mclean/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak edukacyjne modele maszyn rolniczych wpływają na rozwój dziecka
Jak edukacyjne modele maszyn rolniczych wpływają na rozwój dziecka
Odkryj, jak interakcja z modelami maszyn rolniczych wpływa na kształtowanie umiejętności i zainteresowań dzieci. Poznaj różne korzyści wynikające z modeli edukacyjnych przeznaczonych dla młodych ludzi.
Jak znaleźć dom lub mieszkanie w Lublinie?
Jak znaleźć dom lub mieszkanie w Lublinie?
Sprawdźmy więc w jaki sposób najlepiej znaleźć dom lub mieszkanie na sprzedaż w Lublinie.
Zalety i wady salonu w pełnym słońcu
Zalety i wady salonu w pełnym słońcu
Słoneczny salon jest idealnym miejscem do odpoczynku całej rodziny. Przeczytaj o jego wadach i zaletach.
Ostatnie wpisy