Czym się różni grunt od farby podkładowej?
Budowa i remont

Czym się różni grunt od farby podkładowej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zarówno farby podkładowe jak i preparaty gruntujące są konieczne do właściwego przygotowania ścian przed malowaniem, układaniem tapet, czy płytek. Ich użycie jest niezbędne tak przy budowie domu jak i podczas większego remontu. 

Zastosowanie gruntu konieczne jest w przypadku nowych ścian, a także gdy odnawiane ściany są bardzo zniszczone. W przypadku ścian w dobrym stanie i niewielkim remoncie, wystarczy zastosowanie farby podkładowej. Zobacz, czym różnią się te dwa preparaty.

Fot. stux / Pixabay

Preparat gruntujący

Poprzez nałożenie preparatu gruntującego powierzchnia ściany ujednolica się, co wpływa na większą przyczepność farby podkładowej i lepszą estetykę. Jego zastosowanie niezbędne jest w przypadku nowo postawionych ścian oraz tych wymagających całkowitego odnowienia. Nie należy go jednak stosować na pomalowane ściany, czy sufity, ponieważ nie będzie on w stanie wniknąć w ich powierzchnię, a jedynie na niej osiądzie.

Farba podkładowa

Farby podkładowe mają za zadanie przygotować powierzchnię do nałożenia nowej warstwy koloru. Farby takie będą odpowiednie w przypadku ścian, które wymagają jedynie lekkiego odświeżenia, bądź których kolor chcemy wymienić na inny. Nawet w przypadku wcześniejszego użycia ciemniejszych barw na ścianach, farba podkładowa jest w stanie przygotować powierzchnię do pomalowania na jaśniejszy kolor. 

Zobacz też: Zanim zaczniesz malować ściany

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaką umywalkę wybrać?
Jaką umywalkę wybrać?
Wybór odpowiedniej umywalki do łazienki, kuchni lub innego pomieszczenia może być trudnym zadaniem. Wszystko zależy od preferencji estetycznych, funkcjonalności oraz indywidualnych potrzeb.
Jakie są systemy przeciwpożarowe?
Jakie są systemy przeciwpożarowe?
W artykule przyjrzymy się bliżej temu, jakie są dostępne rozwiązania tego typu i jak dobrać odpowiedni system do indywidualnych potrzeb i wymagań.
Modern classic — poznaj ten styl
Modern classic — poznaj ten styl
Lubisz stylowe wnętrza, ale bawisz się również trendami dostępnymi na rynku i masz wrażenie, że te koncepcje się wykluczają? Okazuje się, że nie musisz już wybierać! Sprawdź, jak możesz je połączyć dzięki modern classic!
Ostatnie wpisy