Poznaj korzyści posiadania w domu oświetlenia LED
Trendy

Poznaj korzyści posiadania w domu oświetlenia LED

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zastanawiasz się, jakie oświetlenie sprawdzi się najlepiej w Twoim domu? Planujesz remont, a może po prostu chcesz wprowadzić jakieś ulepszenia? Świetnie trafiłeś. Oświetlenie LED ma wiele zalet, dzięki którym zauważalnie rozświetlisz swoje pomieszczenia, a jednocześnie przysłużysz się planecie. Żarówki LED są energooszczędne i w porównaniu z klasycznymi żarówkami gwarantują Ci mniejszy rachunek za prąd.

Duże nie znaczy lepsze

Kiedy porównasz standardową żarówkę z diodą LED, możesz spokojnie powiedzieć, że te pierwsze są wręcz gigantyczne. W jaki sposób możesz wykorzystać tę zaletę? Chociażby w ten sposób, że dzięki niewielkim rozmiarom diod, reflektorki ledowe możesz zastosować także w tych miejscach, które są niedostępne dla normalnych żarówek.

Wszystkie kolory tęczy

Nowoczesne diody LED umożliwiają zmianę koloru światła, co pozwala na uzyskanie w pokoju niesamowitej atmosfery. Dodatkowo sterowane są pilotem, dzięki czemu możesz dowolnie regulować barwę i intensywność światła ze swojego fotela lub prosto z łóżka. To ciekawe rozwiązanie do kącików gamerskich, gdzie kolorowe taśmy LED dodadzą strefie do grania niesamowitego klimatu.

Oświetlenie w wersji SMART

Dzięki najnowszej technologii już więcej nie będziesz potrzebować włączników światła. Żarówki LED z opcją smart pozwalają Ci na sterowanie oświetleniem za pomocą aplikacji w telefonie, a nawet dzięki komunikatom głosowym wydawanym asystentom osobistym, takim jak Google Assistant czy Amazon Alexa. Gwarantują Ci opcję zmiany barwy światła z ciepłej na zimną, funkcję ściemniania oraz całkowitego włączenia lub wyłączenia światła. Ciekawym rozwiązaniem, które także umożliwia technologia smart, jest ustawienie harmonogramu, przez co światło zgaśnie o dowolnie wybranej przez Ciebie godzinie. 

Szeroki wybór

Wśród żarówek LED znajdziemy wiele kształtów i rozmiarów, dzięki czemu bez problemu znajdziesz takie oświetlenie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Jakie żarówki LED wyróżniamy?

  • żarówka świecowa – idealna do żyrandola lub kinkietu
  • żarówka kulista – mniejsza od klasycznej żarówki, idealna do nowoczesnych wnętrz
  • reflektor – stosowany do oświetlenia kierunkowego, świetnie sprawdza się w pomieszczeniach znajdujących się na poddaszu
  • żarówka liniowa – idealna nad lustro w łazience

Procenty widzialnego światła

Czy wiedziałeś wcześniej, że normalna żarówka dostarczaną jej energię przerabia jedynie na około 5 – 10 procent widzianego przez Ciebie światła? Nazywa się to sprawnością LED, która w przypadku diod ledowych sięga 80-95 procent. Oznacza to, że resztę dostarczanej energii zwykła żarówka wydala w postaci ciepła, natomiast żarówka LED może oddawać go jedynie pięć procent! Oznacza to nie tylko niezwykłą wydajność, ale też oszczędność. Dzięki temu o wiele rzadziej będziesz musiał wymieniać żarówki, zarówno z pożytkiem dla Twojego portfela, jak i naszej planety.

Bardzo długa żywotność

Ile godzin wytrzymuje przeciętna żarówka, a ile żarówka LEDowa? Przeciętna żarówka świeci od 750 do 2000 godzin, przy czym utrata światła zawsze Cię zaskakuje. Ile razy zdarzyło Ci się, że nagle, późnym wieczorem, wypaliła się żarówka? A w ilu z tych przypadków nie miałeś nowej na zamianę? W przypadku żarówek ledowych coś takiego się nie wydarzy. Nie tylko dlatego, że świecą one od 30 do 100 godzin, ale także dlatego, że żarówki ledowe nie gasną nagle. Powoli, z czasem, tracą po prostu swoją moc, świecąc coraz słabiej. Możesz więc przygotować się na to, że ich wymiana niedługo będzie potrzebna. To, co znajdziesz na opakowaniu jako żywotność diody LED, to zazwyczaj moment, w którym straci ona trzydzieści procent swojej jasności. Nigdy więc nie zostaniesz w całkiem ciemnym domu, nawet jeśli przygotujesz się na zmianę dokładnie według zaleceń producenta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Efektywne usługi koparkami: rozwiązania dla budownictwa i infrastruktury
Efektywne usługi koparkami: rozwiązania dla budownictwa i infrastruktury
W tym artykule przyjrzymy się efektywnym usługom koparkami oraz ich znaczeniu dla sektora budownictwa i infrastruktury.
Przegląd marki Fine Dine, w zakresie sztućców do naszej restauracji
Przegląd marki Fine Dine, w zakresie sztućców do naszej restauracji
Odkryj zalecenia dla restauratorów o tym, jak wybierać najlepsze sztućce dla swojej restauracji. Analizujemy tutaj markę Fine Dine - doskonały wybór dla tych, którzy cenią styl i jakość.
Łóżko tapicerowane – wady i zalety
Łóżko tapicerowane – wady i zalety
Urządzasz sypialnię i zastanawiasz się, jakie łóżko wybrać? W naszym artykule mówimy o zaletach i wadach łóżek tapicerowanych, które są coraz popularniejszą alternatywą dla łóżek z drewnianymi ramami.
Ostatnie wpisy