Rośnie zainteresowanie budową drewnianych domów
Budowa i remont

Rośnie zainteresowanie budową drewnianych domów

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drewniane domy cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Branża rozwija się niezwykle dynamicznie. Jak pokazują badania, coraz chętniej wybieramy domy z drewna, zarówno całoroczne, jak i letniskowe. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Eleganckie i funkcjonalne drewniane domy szkieletowe

Drewno jest materiałem organicznym, higroskopijnym i anizotropowym. Ma właściwości termiczne, akustyczne, estetyczne i użytkowe. Jak wiemy, wiele materiałów zmienia rozmiar i objętość pod wpływem temperatury. Jednak drewno praktycznie nie rozszerza się pod wpływem ciepła.

Po podgrzaniu (oczywiście nie nadmiernie do temperatury palnej) wysycha i staje się jeszcze twardsze. Dodatkowo zapewnia izolację na najwyższym poziomie. Jeśli chcesz zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie, drewno jest świetną alternatywą dla cegły, betonu, czy kamienia.

Szybka budowa i spore oszczędności

Budowa domu z drewna przebiega znacznie szybciej niż w przypadku innych materiałów. Ponadto, można ją kontynuować w trudnych warunkach pogodowych, takich jak ulewny deszcz, śnieg i mróz. Co więcej, drewno jest materiałem łatwym w obróbce. Dlatego pozwala na modyfikacje w trakcie i po zakończeniu budowy. Z kolei przebudowa nieruchomości z izolowanego betonu może być kłopotliwa, kosztowna i czasochłonna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*