Wynajem mieszkań coraz mniej popularny w Polsce
Trendy

Wynajem mieszkań coraz mniej popularny w Polsce

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Do tej pory zakup mieszkań pod wynajem był jednym z pewniejszych sposobów ulokowania pieniędzy, które przynosiły stały i opłacalny dochód. Obecnie sytuacja na rynku nieruchomości uległa jednak zmianie. Co na to wpłynęło?

Wynajem mieszkań coraz mniej opłacalny

Na taki stan rzeczy wpłynęła w ostatnim czasie oczywiście pandemia. Od jakiegoś czasu brakuje chętnych na wynajem. Wiele osób zaczęło rozglądać się za swoim własnym mieszkaniem. Sprzyja temu, chociażby atrakcyjna oferta kredytów mieszkaniowych, a także zmiana myślenia i nawyków dotychczasowych najemców. Najemcy rozglądają się za większym metrażem oraz takimi udogodnieniami jak balkon, taras czy ogródek. Przeważająca praca zdalna sprawiła zaś, że na znaczeniu straciła lokalizacja mieszkania. Właściciele mieszkań starali się ratować sytuację, zamieniając najem krótkoterminowy na długoterminowy, ale nie zawsze przynosiło to oczekiwany skutek. W najbliższym czasie możemy się spodziewać wzrostu ofert sprzedaży mieszkań, co może znacznie wpłynąć na obniżenie cen. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaka kołdra będzie najlepsza dla dorosłych, a jaka dla dzieci?
Jaka kołdra będzie najlepsza dla dorosłych, a jaka dla dzieci?
Odpowiednia kołdra zapewnia optymalne warunki termiczne, reguluje temperaturę ciała i pozwala na zdrowy i spokojny sen.
Domowe biuro – doradzamy, jak je urządzić
Domowe biuro – doradzamy, jak je urządzić
Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń do pracy zdalnej to gwarancja produktywności i samodyscypliny. Sprawdź, czego nie może zabraknąć w domowym biurze.
Jak dobrać wielkość dywanu do pomieszczenia?
Jak dobrać wielkość dywanu do pomieszczenia?
Chcesz położyć na podłodze dywan, ale zastanawiasz się, jak duży powinien on być? Skorzystaj z naszych wskazówek. Bez wątpienia pomogą Ci w podjęciu decyzji.
Ostatnie wpisy