Zalety ogrzewania podłogowego
Budowa i remont

Zalety ogrzewania podłogowego

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Sposobów na ogrzewanie swojego domu jest kilka. Jednym z nich jest zastosowanie ogrzewania podłogowego. Zobacz, jakie ma ono zalety. 

Zapewnienie lepszego rozkładu temperatury

Jednym z głównych zalet, dla których warto zainwestować w ogrzewanie podłogowe, jest optymalny rozkład temperatury. Sytuacja, w której wyższa temperatura panuje przy stopach, a niższa przy głowie będzie na pewno dla ciebie lepsza. Właśnie taki efekt pozwala uzyskać podłogówka, która zyskuje na popularności. 

Ponadto ogrzewanie podłogowe zapewni ci równomierny rozkład temperatury w całym pomieszczeniu. Dla porównania — kaloryfery ogrzewają je jedynie punktowo, a ciepło, które zostaje z nich emitowane, roznosi się niezbyt efektywnie. Przez to w pobliżu grzejnika będzie znacznie cieplej niż na drugim końcu pokoju. Problem ten przestanie istnieć, gdy postawisz na ogrzewanie podłogowe. 

Oszczędność

Dobry rozkład temperatury wpłynie także na efektywniejsze wykorzystanie energii. Sprawia to, że ogrzewanie podłogowe jest tańsze w porównaniu do tradycyjnego ogrzewania grzejnikiem. Przy tej samej temperaturze odczucie ciepła będzie silniejsze, jeśli zamontowałeś w swoim mieszkaniu podłogówkę. Dlatego możesz obniżyć temperaturę o 1-2 stopnie, aby uzyskać ten sam komfort cieplny. W skali roku możesz dzięki temu zaoszczędzić na ogrzewaniu. 

Większa wilgotność powietrza, mniej kurzu

Za sprawą specyfikacji ogrzewanie podłogowe pozwala na ograniczenie ilości kurzu, który wiruje w powietrzu oraz na zachowanie optymalnej wilgotności. Kluczową sprawą jest tutaj brak grzejników, które ten kurz zbierają. Ponadto oddaje ono ciepło poprzez promieniowanie, co nie wywołuje ruchów powietrza, jak ogrzewanie grzejnikowe. Sprawia to, że ogrzewanie podłogowe jest znacznie korzystniejsze dla alergików i przyczynia się do łatwiejszego utrzymania czystości w pomieszczeniu. 

Większe możliwości aranżacyjne

Grzejniki zabierają cenną przestrzeń, przez co aranżacja danego pomieszczenia jest znacznie trudniejsza. Stawiając na ogrzewanie podłogowe, nie będziesz miał tego problemu i umeblowanie każdego wnętrza będzie bardzo proste, ponieważ zrobisz to po swojemu. Dodatkowo podłogówka jest całkowicie niewidoczna, dlatego nic nie zaburzy twojej wizji wnętrza. 

Pamiętaj jednak, że gdy wybierzesz ogrzewanie podłogowe, musisz dobrać do niego odpowiednie materiały na wykończenie podłogi. Trzeba użyć takich, które bardzo dobrze przewodzą ciepło. Najlepszym wyborem będzie ceramika, kamień i terakota, ale sprawdzą się także panele lub parkiet.
Jeśli interesuje cię montaż ogrzewania podłogowego w swoim domu, zajrzyj na stronę https://ciepla-podloga.pl/, gdzie znajdziesz potrzebne materiały.

Zdjęcie główne: pexels.com/Thirdman

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
6 faktów o aluminium
6 faktów o aluminium
Aluminium to materiał, który stał się w ostatnich czasach niezwykle popularny. Jest wykorzystywane do produkcji puszek w których przetrzymujemy żywność, samochodów, czy nawet przy konstrukcji nowoczesnych budynków.
Sekretarzyki biurka – klasyczne meble biurowe
Sekretarzyki biurka – klasyczne meble biurowe
Sekretarzyki biurka to klasyczne meble biurowe, które przyciągają uwagę swoim stylowym wyglądem i funkcjonalnością. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie porządek, ale nie chcą rezygnować z eleganckiego wystroju swojego biura.
Jak stworzyć kino domowe w salonie?
Jak stworzyć kino domowe w salonie?
Wiele osób marzy o własnym kinie domowym w salonie. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jak je stworzyć!
Ostatnie wpisy