Jak uzyskać dofinansowanie z programu „Moja Woda”?
Budowa i remont

Jak uzyskać dofinansowanie z programu „Moja Woda”?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od 1 lipca 2020 roku trwa nabór wniosków z Programu Prioretytowego „Moja Woda” na lata 2020-2024. Pozwala on otrzymać dotację na przydomowe instalacje, które zatrzymują wody opadowe lub roztopowe. Sprawdź, jak złożyć wniosek o dofinansowanie z tego programu.

Cel programu „Moja Woda”

Program „Moja Woda” to poważna inwestycja Ministerstwa Klimatu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Łącznie przekażą na niego 100 mln zł. Jeśli jesteś właścicielem domu jednorodzinnego, możesz otrzymać dotację do 5 000 złotych na zakup zbiornika oraz innych niezbędnych elementów i montaż instalacji, niezbędnej do prawidłowego zagospodarowania wód opadowych i roztopowych.

Co musisz zrobić, aby dostać dofinansowanie?

Aby otrzymać dofinansowanie z programu „Moja Woda”, musisz założyć konto w portalu beneficjenta (jeśli go jeszcze nie masz). Musi ono zostać aktywowane. Zaloguj się do swojego profilu, a następnie pobierz aktywny formularz PDF. Jest on dostępny po rozwinięciu menu po lewej stronie.

Sprawdź poprawność wpisanych danych, a następnie wyślij wniosek za pomocą skrzynki podawczej. Jest ona dostępna w portalu beneficjenta. Wydrukuj wniosek o dofinansowanie, podpisz go, a następnie dostarcz dokumenty wraz z podanymi załącznikami na adres:

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach
ul. Plebiscytowa 19, 40-035 Katowice

Pamiętaj o tym, żeby wysłać dokumenty zarówno za pomocą aktywnego PDF dostępnego w profilu beneficjenta, jak i drogą papierową. Tylko wtedy wniosek będzie uważany za poprawny.

Więcej informacji na temat programu „Moja Woda” możesz otrzymać na stronie internetowej wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ile kosztują okna narożne?
Ile kosztują okna narożne?
Chcesz zamontować okna narożne? Zastanawiasz się, ile kosztują? Sprawdź!
Elegancka łazienka – drewno i kamień we wnętrzu
Elegancka łazienka – drewno i kamień we wnętrzu
Elegancka łazienka z drewnem i kamieniem to idealne połączenie natury i luksusu. Drewno i kamień są materiałami, które od wieków są wykorzystywane w budownictwie i wykończeniach wnętrz, a ich połączenie w łazience tworzy przyjemną i spokojną atmosferę. W tym artykule przedstawimy różne sposoby, w jakie drewno i kamień mogą być wykorzystane, aby stworzyć elegancką i luksusową łazienkę.
5 powodów, dla których warto inwestować w nieruchomości
5 powodów, dla których warto inwestować w nieruchomości
Czy inwestycja w nieruchomości się opłaca? Po jakim czasie? Zobacz najważniejsze informacje.
Ostatnie wpisy