Przygotuj swój ogród na lato! Praktyczne porady!
Trendy

Przygotuj swój ogród na lato! Praktyczne porady!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zakładanie nowego ogrodu lub przebudowa i rozbudowa już istniejącego wymaga przeprowadzenia wielu prac. Odpowiednie przygotowanie gruntu zwiększa szansę na szybszy wzrost roślin. Kluczowa jest również pielęgnacja trawy dla pięknego wyglądu ogrodu. Trawnik wymaga bowiem regularnego koszenia przy pomocy specjalistycznych kosiarek.

W tym artykule omówimy, jak poprawnie przygotować glebę i pielęgnować trawę, aby stworzyć fantastyczny, zielony ogród, który będzie cieszył oko przez długi czas. Podpowiemy także, jakich urządzeń i narzędzi użyć, by ułatwić i przyspieszyć wszelkie prace ogrodowe.

Zakładanie nowego ogrodu

Zakładanie nowego lub powiększenie ogrodu to proces, który wymaga cierpliwości, precyzji i odpowiedniego przygotowania. Przed przystąpieniem do pracy musisz dokładnie zaplanować i zaprojektować swój ogród, zdecydować się na rośliny najlepiej dopasowane do warunków panujących w Twojej okolicy oraz do Twoich preferencji estetycznych.

Przygotowanie terenu to kluczowy element procesu zakładania nowego ogrodu. Należy usunąć trawę, chwasty i kamienie z powierzchni, na której chcesz posadzić rośliny. Podczas zakładania nowego ogrodu lub przebudowy istniejącego przydatne będą specjalistyczne narzędzia, takie jak glebogryzarka, koparka łańcuchowa, świder glebowy, walec do trawników oraz wertykulator.

Glebogryzarka rozdrabnia i rozluźnia ziemię na dużych powierzchniach. Jeśli zrezygnujesz ze zwykłej łopaty, a wybierzesz glebogryzarkę, praca zostanie wykonana szybciej i będzie bardziej efektywna. Glebogryzarka sprawdza się w przypadku dużych powierzchni, na których planujemy zasiać trawę lub posadzić krzewy i drzewa.

Koparka łańcuchowa z kolei umożliwia wykopanie rowu, studni lub zrobienie innych głębokich dziur w ziemi. Jeśli masz w planach przeprowadzenie przewodów, np. elektrycznych lub nawadniających, dzięki temu urządzeniu zaoszczędzisz czasu i siły, szczególnie w przypadku dużych i głębokich wykopów.

Również świder glebowy może okazać się przydatny, zwłaszcza kiedy planujesz osadzenie słupków ogrodzeniowych czy podpór pod altanę, taras albo szklarnię. To narzędzie umożliwia szybkie i precyzyjne wiercenie otworów w ziemi bez użycia szpadla.

Przebudowa ogrodu na lato

Jeśli masz już ogród, ale nie jesteś zadowolony z jego wyglądu, także użyj nowoczesnych i wydajnych narzędzi ogrodowych. Ich obsługa jest na tyle prosta, że poradzi sobie z nimi nawet laik, a jednocześnie prace zostaną wykonane szybko i precyzyjnie.

Co więcej, nie trzeba takich urządzeń kupować, zwłaszcza kiedy potrzebujesz ich tylko 2-3 razy do roku albo nawet rzadziej. Z pomocą przychodzi bowiem wypożyczalnia sprzętu budowlanego. A w niej na wynajem są między innymi wertykulatory czy walce do trawników, których możesz użyć przy przebudowie ogrodu na lato albo przy próbie poprawienia wyglądu trawnika.

Walec do trawników to urządzenie do wyrównywania powierzchni trawnika oraz zagęszczenia go po siewie. Dzięki takim pracom ogrodowym trawa rośnie równomiernie i sam trawnik wygląda znacznie atrakcyjniej.

Z kolei wertykulator to narzędzie usuwające chwasty i mech z trawnika. Dzięki niemu gleba jest rozpulchniona, korzenie trawy mają dostęp do tlenu, a same źdźbła rosną zdrowo. Wertykulator usuwa również warstwę martwej trawy, dzięki czemu trawnik wygląda lepiej.

Używanie wertykulatora jest szczególnie ważne w przypadku trawników, które są bardzo zanieczyszczone, zarośnięte chwastami, stare, założone wiele lat temu.

Aby utrzymać trawnik w dobrym stanie, należy także regularnie go kosić. Do tego celu warto wykorzystać specjalistyczne kosiarki, które równomierne tną trawę, ograniczając uszkodzenie korzeni. W wypożyczalni sprzętu budowlanego możesz spytać też o wykaszarki, dmuchawy do liści, piły do gałęzi czy nożyce do żywopłotu. Dzięki nim na nowo stworzysz piękną, zieloną przestrzeń dookoła domu.

I Twój ogród może być piękny!

Każdy, kto planuje zakładanie nowego ogrodu lub przebudowę istniejącego, ma opcję wynajmu specjalistycznych maszyn ogrodniczych, takich jak glebogryzarka, koparka łańcuchowa, świder glebowy, walec do trawników czy wertykulator.

Wynajem maszyn ogrodniczych pozwala oszczędzić czas i siły, co szczególnie ważne jest w przypadku większych prac. Wypożyczalnia sprzętu ogrodniczego Kiloutou oferuje profesjonalne i wysokiej jakości narzędzia przyspieszające i ułatwiające prace ogrodowe. Sprawdź i wynajmij sprzęt online: https://www.kiloutou.com/pl/zakladanie-i-utrzymanie-terenow-zieleni/.

Zdjęcia: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Styl eklektyczny w twoim domu — jak go uzyskać?
Styl eklektyczny w twoim domu — jak go uzyskać?
Styl eklektyczny w twoim domu — odkryj unikalną harmonię różnych epok, stylów i kultur.
Osobna kuchnia vs. pokój z aneksem kuchennym: Która opcja jest dla Ciebie lepsza?
Osobna kuchnia vs. pokój z aneksem kuchennym: Która opcja jest dla Ciebie lepsza?
Osobna kuchnia czy pokój z aneksem? Dowiedz się, która opcja lepiej pasuje do Twojego stylu życia i preferencji kulinarnej podróży!
Trendy w aranżacji łazienek w sezonie 2023
Trendy w aranżacji łazienek w sezonie 2023
Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Nie tylko służy do codziennych potrzeb higienicznych, ale również jest miejscem relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu. Dlatego warto zadbać o to, aby wyglądała estetycznie i funkcjonalnie. Co przyniesie sezon 2023 w aranżacji łazienek? Oto kilka najważniejszych trendów, które warto wziąć pod uwagę.
Ostatnie wpisy