Zabezpieczenie okna od wewnątrz – jaką klamkę okienną wybrać?
Budowa i remont

Zabezpieczenie okna od wewnątrz – jaką klamkę okienną wybrać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Bezpieczeństwo w domu to czynnik, na który każdy domownik podczas aranżowania wnętrza zwraca szczególną uwagę. Groźne sytuacje mogą nadejść nie tylko z zewnątrz, ale również czyhać na każdego w środku. Szczególnie wyczuleni na kwestię bezpieczeństwa w budynku są rodzice, którzy starają się możliwie jak najlepiej chronić swoje dzieci przed przykrymi sytuacjami. Wbrew pozorom, ratunku można szukać nawet w oknach. To właśnie klamki z odpowiednimi zabezpieczeniami chronią przed niespodziewanym ich otwieraniem przez maluchy. W poniższym wpisie postaramy się więc wytłumaczyć, co powinna posiadać klamka okienna aby można było uznać ją za bezpieczną. Zapraszamy!

Klamka okienna z kluczykiem – czy to odpowiednie rozwiązanie?

Klamka ma z pozoru za zadanie umożliwić wygodne otwieranie i zamykanie okien. To funkcja wydająca się być intuicyjną, jednak za nią kryje się jeszcze wiele innych zastosowań. Przede wszystkim, produkt ten ma zapewnić szczelność i bezpieczeństwo wszystkich osób w domu. Wyposażenie poszczególnych okien w klamkę okienną z kluczykiem niesie ze sobą bardzo wiele korzyści. Głównym powodem stworzenia takich wariantów była ochrona przed kradzieżami. Obecnie to cecha niezwykle istotna, gdyż niestety ilość włamań do prywatnych posiadłości rośnie z roku na rok.

Fot.: elements.envato.com / rawf8

Warto jednak zaznaczyć, że montaż takiej klamki wpływa także na bezpieczeństwo dzieci w domu. Pociecha znajdująca się w pokoju, nie będzie w stanie w żaden sposób otworzyć okna, kiedy będzie ono zamknięte na klucz. To doskonała forma zabezpieczenia przed tragediami, jakie również zdarzają się we współczesnym świecie.

Jak zbudowane są klamki z zabezpieczeniem?

Każda klamka do okna z zabezpieczeniami posiada taką samą budowę co standardowe akcesoria tego typu. Może być więc wykonana z plastiku, stali czy aluminium. Istotną różnicą jest natomiast obecność małego zamka, który bardzo solidnie będzie w stanie zabezpieczyć skrzydło przed próbami otwarcia. Klamki z zamkami posiadają zazwyczaj jednolite kluczyki do wszystkich okien. Ułatwia to przede wszystkim użytkowanie i pozbawia konieczności szukania indywidualnego klucza do mechanizmu. Osoba próbująca włamać się do środka nie zdoła otworzyć okna, a to przez wzgląd na zamontowanie zamka wyłącznie od strony wewnętrznej.

Sam mechanizm otwarcia takiej klamki nie jest skomplikowany dla osoby dorosłej. Dziecko jednak nie będzie w stanie poradzić sobie z otwarciem, nawet przy obecności kluczyka w środku. Antywłamaniowe klamki do okien są przeznaczone do każdego typu skrzydeł.

Podsumowanie

Chcąc zapewnić wszystkim domownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa, zakup klamki do okien z zamkiem okaże się niezbędny. Warto być troskliwym rodzicem, który przewidzi wszystkie niezbyt mądre pomysły swojego dziecka i odpowiednie zareaguje na nie z wyprzedzeniem. Nie starajmy się kusić losu, a sprawmy by każdy członek naszej rodziny poczuł się w swoim domu w pełni bezpieczny i niezagrożony. Warto wybierać asortyment pochodzący wyłącznie od sprawdzonych producentów, oferujących najwyższej jakości akcesoria drzwiowe i okienne.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / rawf8

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie umieścić tablicę informacyjną budowy?
Gdzie umieścić tablicę informacyjną budowy?
Nieważne, czy budujesz dom, czy garaż. Każda inwestycja, wymagająca pozwolenia na budowę lub zgłoszenia, musi mieć swój dziennik budowy oraz żółtą tablicę informacyjną.
Jak wybrać idealny materac dla Twojego stylu życia?
Jak wybrać idealny materac dla Twojego stylu życia?
Kup materac, który odpowiada Tobie, Twojemu ciału lub jest dostosowany do Twoich schorzeń. Dzięki temu zapewnisz sobie komfort oraz zdrowy sen.
Sypialnia retro – dekoracje i meble
Sypialnia retro – dekoracje i meble
Marzysz o sypialni w stylu retro? Sprawdź, czego będziesz potrzebować i jak możesz w prosty sposób odmienić oblicze swojego wnętrza bez dużych nakładów finansowych!
Ostatnie wpisy