Zabezpieczenie okna od wewnątrz – jaką klamkę okienną wybrać?
Budowa i remont

Zabezpieczenie okna od wewnątrz – jaką klamkę okienną wybrać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Bezpieczeństwo w domu to czynnik, na który każdy domownik podczas aranżowania wnętrza zwraca szczególną uwagę. Groźne sytuacje mogą nadejść nie tylko z zewnątrz, ale również czyhać na każdego w środku. Szczególnie wyczuleni na kwestię bezpieczeństwa w budynku są rodzice, którzy starają się możliwie jak najlepiej chronić swoje dzieci przed przykrymi sytuacjami. Wbrew pozorom, ratunku można szukać nawet w oknach. To właśnie klamki z odpowiednimi zabezpieczeniami chronią przed niespodziewanym ich otwieraniem przez maluchy. W poniższym wpisie postaramy się więc wytłumaczyć, co powinna posiadać klamka okienna aby można było uznać ją za bezpieczną. Zapraszamy!

Klamka okienna z kluczykiem – czy to odpowiednie rozwiązanie?

Klamka ma z pozoru za zadanie umożliwić wygodne otwieranie i zamykanie okien. To funkcja wydająca się być intuicyjną, jednak za nią kryje się jeszcze wiele innych zastosowań. Przede wszystkim, produkt ten ma zapewnić szczelność i bezpieczeństwo wszystkich osób w domu. Wyposażenie poszczególnych okien w klamkę okienną z kluczykiem niesie ze sobą bardzo wiele korzyści. Głównym powodem stworzenia takich wariantów była ochrona przed kradzieżami. Obecnie to cecha niezwykle istotna, gdyż niestety ilość włamań do prywatnych posiadłości rośnie z roku na rok.

Fot.: elements.envato.com / rawf8

Warto jednak zaznaczyć, że montaż takiej klamki wpływa także na bezpieczeństwo dzieci w domu. Pociecha znajdująca się w pokoju, nie będzie w stanie w żaden sposób otworzyć okna, kiedy będzie ono zamknięte na klucz. To doskonała forma zabezpieczenia przed tragediami, jakie również zdarzają się we współczesnym świecie.

Jak zbudowane są klamki z zabezpieczeniem?

Każda klamka do okna z zabezpieczeniami posiada taką samą budowę co standardowe akcesoria tego typu. Może być więc wykonana z plastiku, stali czy aluminium. Istotną różnicą jest natomiast obecność małego zamka, który bardzo solidnie będzie w stanie zabezpieczyć skrzydło przed próbami otwarcia. Klamki z zamkami posiadają zazwyczaj jednolite kluczyki do wszystkich okien. Ułatwia to przede wszystkim użytkowanie i pozbawia konieczności szukania indywidualnego klucza do mechanizmu. Osoba próbująca włamać się do środka nie zdoła otworzyć okna, a to przez wzgląd na zamontowanie zamka wyłącznie od strony wewnętrznej.

Sam mechanizm otwarcia takiej klamki nie jest skomplikowany dla osoby dorosłej. Dziecko jednak nie będzie w stanie poradzić sobie z otwarciem, nawet przy obecności kluczyka w środku. Antywłamaniowe klamki do okien są przeznaczone do każdego typu skrzydeł.

Podsumowanie

Chcąc zapewnić wszystkim domownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa, zakup klamki do okien z zamkiem okaże się niezbędny. Warto być troskliwym rodzicem, który przewidzi wszystkie niezbyt mądre pomysły swojego dziecka i odpowiednie zareaguje na nie z wyprzedzeniem. Nie starajmy się kusić losu, a sprawmy by każdy członek naszej rodziny poczuł się w swoim domu w pełni bezpieczny i niezagrożony. Warto wybierać asortyment pochodzący wyłącznie od sprawdzonych producentów, oferujących najwyższej jakości akcesoria drzwiowe i okienne.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / rawf8

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Baterie bezdotykowe kuchenne – jeszcze wygodniejsze mycie rąk
Baterie bezdotykowe kuchenne – jeszcze wygodniejsze mycie rąk
Sprawdź, jak działa bateria bezdotykowa i dlaczego warto zainstalować ją w swojej kuchni.
Jak dobrać i łączyć kolory mebli w stylu industrialnym?
Jak dobrać i łączyć kolory mebli w stylu industrialnym?
Podoba Ci się styl industrialny, ale zastanawiasz się, jak łączyć kolory, by wszystko do siebie pasowało? Wykorzystaj nasze podpowiedzi i ciesz się pięknymi wnętrzami!
Firanki, zasłony czy rolety? Jak najlepiej zaaranżować okna?
Firanki, zasłony czy rolety? Jak najlepiej zaaranżować okna?
Podpowiadamy, jak najlepiej zaaranżować okna. Co wybrać - firanki, zasłony czy rolety? Sprawdź!
Ostatnie wpisy