Nowoczesne systemy antywłamaniowe do domu
Budowa i remont

Nowoczesne systemy antywłamaniowe do domu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Systemem antywłamaniowym określa się zbiór urządzeń służących do zabezpieczenia danego obszaru przed włamaniem i kradzieżą. Sprawdź, co wchodzi w jego skład i zadbaj o bezpieczeństwo Twojej posesji. 

Elementy systemu alarmowego 

Profesjonalny system alarmowy pozwala stale monitorować teren posesji, a także wnętrze domu. Na ogół wyróżnia się antywłamaniowe bariery mechaniczne i elektroniczne. Do ochrony mechanicznej zalicza się m.in.: drzwi antywłamaniowe, okna, rolety i zamki. Zabezpieczenie elektroniczne obejmuje najczęściej: czujniki alarmowe, detektory ruchu, czujniki czadu, systemy sygnalizacji pożarowej oraz sygnalizatory świetlne i dźwiękowe, które powiadamiają o ewentualnym zagrożeniu. 

Solidne drzwi antywłamaniowe 

Według statystyk prawie połowa włamań do domów ma miejsce przez drzwi wejściowe, dlatego warto postawić na solidne drzwi antywłamaniowe. Dzięki nim zwiększamy bezpieczeństwo swoje i bliskich, a także chronimy nasze dobra materialne. Przy wyborze modelu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wymiary oraz ciężar drzwi, który wynika z grubości blach i kratownic oraz zastosowanego materiału wykończeniowego.

Warto sprawdzić ofertę producenta, który poddaje drzwi antywłamaniowe surowym wymaganiom konstrukcyjnym oraz wytycznym w zakresie zastosowanych materiałów. Każdy model antywłamaniowy powinien zostać zweryfikowany i sklasyfikowany według obowiązujących europejskich klas odporności w skali od 1 do 6. Szeroki wybór drzwi antywłamaniowych do domu oraz mieszkania można znaleźć na: https://gerda.pl/. Poza konstrukcją drzwi duże znaczenie dla poziomu bezpieczeństwa ma również wkładka do zamka oraz duża liczba rygli, która sprawia, że drzwi są trudniejsze do wyważenia.  

Okna i rolety antywłamaniowe

Obok zabezpieczenia drzwi wejściowych i balkonowych równie istotna jest ochrona okien. W tym celu warto wybrać okna antywłamaniowe, które zostały wyposażone w specjalne okucia, klamki z kluczem oraz wzmocnione szyby. Dodatkowo można wyposażyć okna w specjalne zaczepy antywyważeniowe. Polecane są również modele, które posiadają ukryte okucia, dzięki czemu okna są trudniejsze do podważenia i wyciągnięcia z zawiasów.

Osoby mieszkające na parterze oraz właściciele domów z pewnością docenią także rolety zewnętrzne, które chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi, uciążliwym hałasem oraz niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Opuszczone rolety antywłamaniowe stanowią dodatkową barierę w postaci solidnej, jednolitej powierzchni, którą będzie ciężko sforsować włamywaczowi.

Zabezpieczenie elektroniczne

Kluczowym elementem systemu alarmowego jest centrala, z której poziomu można kontrolować działanie wszystkich urządzeń. Dołączona do niej klawiatura alarmowa umożliwia obsługę i konfigurację ustawień do własnych potrzeb.

W systemach alarmu najczęściej stosuje się czujki podczerwieni, które reagują na ruch oraz czujniki magnetyczne umieszczane w oknach, drzwiach balkonowych i bramach garażowych, które powiadamiają o otwarciu skrzydła. O zaistniałym niebezpieczeństwie informują natomiast sygnalizatory akustyczne lub optyczne. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się także zaawansowane technologicznie systemy inteligentne, które pozwalają sterować systemem alarmowym z poziomu aplikacji.

Zdj. główne: Miłosz Klinowski/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najpopularniejsi producenci lamp kuchennych – co ich wyróżnia
Najpopularniejsi producenci lamp kuchennych – co ich wyróżnia
Sprawdźmy zatem jakie trendy w oświetleniu spełnią nasze wymagania estetyczne i funkcjonalne?
Jaka kabina prysznicowa do małej łazienki?
Jaka kabina prysznicowa do małej łazienki?
Małe wnętrze duży problem? Niekoniecznie. Zobacz, jaka kabina prysznicowa do łazienki o niewielkich wymiarach, będzie idealna!
Pasy na ścianie – jak pomalować, aby były modne?
Pasy na ścianie – jak pomalować, aby były modne?
Szukasz sposobu na swoje wnętrze? Pomyśl o ścianie w paski! Ta wyjątkowa dekoracja może całkowicie odmienić Twoje pomieszczenie. Zobacz, jak stworzyć udaną kompozycję.
Ostatnie wpisy