Uwaga! Złodzieje oznaczają mieszkania, które chcą okraść?
Budowa i remont

Uwaga! Złodzieje oznaczają mieszkania, które chcą okraść?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie od dziś wiadomo, że praktycznie każdy z nas narażony jest na kradzież. Przed złodziejami trudno ustrzec się zarówno mieszkając w domku jednorodzinnym na przedmieściach, jak i w mieszkaniu w centrum miasta.

Skąd włamywacz czerpie wiedzę?

Przeważnie z obserwacji. Bardzo często zdarza się również tak, że przed dokonaniem włamania, sprawcy odwiedzają dom pod przykrywką, udając hydraulika, kominiarza, akwizytora, ale również budowlańca, który “zauważył” konieczność naprawy. Wizyta ta pozwala na zebranie informacji o domu i jego mieszkańcach. Złodzieje dowiadują się z niej, czy w domu jest zamontowany alarm oraz jakie cenne rzeczy znajdują się w konkretnych pomieszczeniach.

Sygnał dla właściciela

Bardzo często włamywacze posługują się znanymi od dawna sygnałami, świadczącymi o ewentualnym zainteresowaniu naszym domem. Może to być wyrysowany kredą na murze lub wycięty w drzewie trójkąt, oznaczający, że w domu mieszka kobieta. Zygzak świadczy o psie na posesji. Krzyż to sygnał informujący o wstępnym planie włamania. Pięć małych kółek bądź kamyków to oznaczenie domu, w którym znajdują się pieniądze.

Photo by Morgengry from Pixabay.com

Jak namierzane są mieszkania?

Złodzieje mają również swoje sposoby na sprawdzenie, czy w danym mieszkaniu ktoś mieszka. Często jest to taśma klejąca na zamku, monety na wycieraczce czy proszek do prania rozsypany na progu.

Pamiętaj! Jeśli zauważysz jakikolwiek z opisanych w artykule znaków, natychmiast skontaktuj się z policją. W ten sposób znacznie zmniejszasz ryzyko kradzieży.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak fotele relaksacyjne wpływają na twoje zdrowie i samopoczucie?
Jak fotele relaksacyjne wpływają na twoje zdrowie i samopoczucie?
Odprężając się na fotelu relaksacyjnym, możesz nie tylko poprawić komfort, ale także zdrowie i samopoczucie. Dowiedz się, jak fotele odegrały ważną rolę w poprawie jakości życia.
Budowa domu w systemie gospodarczym – korzyści i wady
Budowa domu w systemie gospodarczym – korzyści i wady
Budowa domu to jedno z największych przedsięwzięć w życiu. Jednym z popularnych sposobów na oszczędność jest wybór systemu gospodarczego. W tym artykule omówimy zalety i wady budowy domu w systemie gospodarczym oraz podpowiemy, na co należy zwrócić uwagę przed podjęciem takiej decyzji.
Izolacja fundamentów pozioma – czemu jest niezbędna i jakie są jej zadania
Izolacja fundamentów pozioma – czemu jest niezbędna i jakie są jej zadania
Czym jest izolacja fundamentów pozioma i co ma wspólnego z osuszaniem budynku?
Ostatnie wpisy