Uwaga! Złodzieje oznaczają mieszkania, które chcą okraść?
Budowa i remont

Uwaga! Złodzieje oznaczają mieszkania, które chcą okraść?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie od dziś wiadomo, że praktycznie każdy z nas narażony jest na kradzież. Przed złodziejami trudno ustrzec się zarówno mieszkając w domku jednorodzinnym na przedmieściach, jak i w mieszkaniu w centrum miasta.

Skąd włamywacz czerpie wiedzę?

Przeważnie z obserwacji. Bardzo często zdarza się również tak, że przed dokonaniem włamania, sprawcy odwiedzają dom pod przykrywką, udając hydraulika, kominiarza, akwizytora, ale również budowlańca, który “zauważył” konieczność naprawy. Wizyta ta pozwala na zebranie informacji o domu i jego mieszkańcach. Złodzieje dowiadują się z niej, czy w domu jest zamontowany alarm oraz jakie cenne rzeczy znajdują się w konkretnych pomieszczeniach.

Sygnał dla właściciela

Bardzo często włamywacze posługują się znanymi od dawna sygnałami, świadczącymi o ewentualnym zainteresowaniu naszym domem. Może to być wyrysowany kredą na murze lub wycięty w drzewie trójkąt, oznaczający, że w domu mieszka kobieta. Zygzak świadczy o psie na posesji. Krzyż to sygnał informujący o wstępnym planie włamania. Pięć małych kółek bądź kamyków to oznaczenie domu, w którym znajdują się pieniądze.

Photo by Morgengry from Pixabay.com

Jak namierzane są mieszkania?

Złodzieje mają również swoje sposoby na sprawdzenie, czy w danym mieszkaniu ktoś mieszka. Często jest to taśma klejąca na zamku, monety na wycieraczce czy proszek do prania rozsypany na progu.

Pamiętaj! Jeśli zauważysz jakikolwiek z opisanych w artykule znaków, natychmiast skontaktuj się z policją. W ten sposób znacznie zmniejszasz ryzyko kradzieży.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zabezpieczenie okna od wewnątrz – jaką klamkę okienną wybrać?
Zabezpieczenie okna od wewnątrz – jaką klamkę okienną wybrać?
W poniższym wpisie postaramy się więc wytłumaczyć, co powinna posiadać klamka okienna aby można było uznać ją za bezpieczną. Zapraszamy!
Detale, które upiększą łazienkę
Detale, które upiększą łazienkę
Chcesz wiedzieć coś więcej o minimalizmie albo stylu boho w urządzaniu łazienki? Koniecznie sprawdź nasze inspiracje! Może Cię zaskoczyć, jak dobrze współgra z Tobą obecna moda w aranżacji wnętrz.
Jak hodować tymianek na balkonie?
Jak hodować tymianek na balkonie?
Jak dbać o tymianek na balkonie oraz jakie ma właściwości to często niedoceniane zioło? Sprawdź!
Ostatnie wpisy