Nowy program inwestycyjny w Polsce, który ma poprawić jakość wody
Budowa i remont

Nowy program inwestycyjny w Polsce, który ma poprawić jakość wody

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie od dziś wiadomo, że troska o wodę powinna być wpisana w nasze codzienne życie. Co zakłada nowy program inwestycyjny, by poprawić jakość wody?

Dyrektywa UE impulsem do działania

Unia Europejska bije na alarm i wprowadza dyrektywę dotyczącą jakości wody przeznaczonej do spożycia. W związku z tym Polska została zobowiązana do wprowadzenia nowego programu inwestycyjnego, którego głównym założeniem jest doprowadzenie do jak najmniejszych strat wody pitnej oraz łatwego do niej dostępu wszystkim mieszkańcom UE i finalnie zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa wodnego. Jednym ze środków, które mają w tym pomóc jest m.in. modernizacja sieci wodociągowych.

Pieczę nad programem trzyma przede wszystkim firma Arcadis.

„Takie przedsięwzięcie jest realizowane w Polsce pierwszy raz i ma ono pomóc w kierowaniu pieniędzy tam, gdzie są one najbardziej potrzebne. Zadaniem programu inwestycyjnego jest określenie obszarów priorytetowych, takich jak: dział zaopatrzenia, uzdatnianie, jakość wody czy infrastruktura informatyczna, która reguluje, analizuje, informuje i zbiera dane dotyczące tego problemu.” – dla agencji informacyjnej Newseria mówiła Jolanta Olbracht, kierownik zespołu wodnego w Krakowie w firmie Arcadis.

Źródło: Newseria

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*