Nowy program inwestycyjny w Polsce, który ma poprawić jakość wody
Budowa i remont

Nowy program inwestycyjny w Polsce, który ma poprawić jakość wody

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie od dziś wiadomo, że troska o wodę powinna być wpisana w nasze codzienne życie. Co zakłada nowy program inwestycyjny, by poprawić jakość wody?

Dyrektywa UE impulsem do działania

Unia Europejska bije na alarm i wprowadza dyrektywę dotyczącą jakości wody przeznaczonej do spożycia. W związku z tym Polska została zobowiązana do wprowadzenia nowego programu inwestycyjnego, którego głównym założeniem jest doprowadzenie do jak najmniejszych strat wody pitnej oraz łatwego do niej dostępu wszystkim mieszkańcom UE i finalnie zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa wodnego. Jednym ze środków, które mają w tym pomóc jest m.in. modernizacja sieci wodociągowych.

Pieczę nad programem trzyma przede wszystkim firma Arcadis.

„Takie przedsięwzięcie jest realizowane w Polsce pierwszy raz i ma ono pomóc w kierowaniu pieniędzy tam, gdzie są one najbardziej potrzebne. Zadaniem programu inwestycyjnego jest określenie obszarów priorytetowych, takich jak: dział zaopatrzenia, uzdatnianie, jakość wody czy infrastruktura informatyczna, która reguluje, analizuje, informuje i zbiera dane dotyczące tego problemu.” – dla agencji informacyjnej Newseria mówiła Jolanta Olbracht, kierownik zespołu wodnego w Krakowie w firmie Arcadis.

Źródło: Newseria

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak urządzić pokój przedszkolaka?
Jak urządzić pokój przedszkolaka?
Pokój przedszkolaka nie musi być urządzany w chaosie! Sprawdź jak stworzyć idealną przestrzeń dla twojego malucha!
Jakie są koszty i zalety pozycjonowania lokalnego?
Jakie są koszty i zalety pozycjonowania lokalnego?
Współczesne przedsiębiorstwo to takie, które wybiera nowoczesne kanały komunikacji ze swoimi klientami. Jednym z najważniejszych jest internet, dlatego w celu uzyskania wysokich wyników sprzedażowych warto skupić się na tym, aby być widocznym dla użytkowników sieci i ułatwić im znalezienie swojej oferty.
Jak uzyskać pozwolenie na budowę domu?
Jak uzyskać pozwolenie na budowę domu?
Planujesz budowę domu, ale nie wiesz, jak zabrać się za kwestię formalności? Doradzamy!
Ostatnie wpisy